Walentynki w Polsce i zagranicą. Kiedy obchodzi się święto zakochanych w innych krajach?

2021-01-30 17:18
walentynki
Autor: pixabay.com

Każdy wie, że Walentynki to święto zakochanych. Tego dnia obdarowujemy się prezentami, wysyłamy kartki, a panowie kupują swoim ukochanym kwiaty. W Polsce Walentynki obchodzi się 14 lutego każdego roku, jednak czy również tego dnia świętuje się je w innych krajach? Ciekawe szczegóły na temat święta zakochanych poznacie poniżej.

Walentynki w Polsce i zagranicą. Kiedy obchodzi się święto zakochanych w innych krajach? To ciekawi wiele osób. Walentynki to święto zakochanych. W Polsce co roku obchodzi się je 14 lutego. Z tej okazji półki sklepowe zapełniają się tematycznymi słodkościami, ubraniami, akcesoriami, pluszakami, poduszkami i nie tylko. W kwiaciarniach ustawiają się kolejki panów, którzy chcą kupić piękne bukiety dla swoich ukochanych. Mało kto wie, ale historia święta zakochanych jest bardzo ciekawa. Patron Walentynek, to oczywiście święty Walenty - biskup i lekarz, który jak się okazuje, stracił swoje życie w imię miłości. Żył bardzo dawno bo w III wieku w Cesarstwie Rzymskim. Tam poznał córkę strażnika, która była niewidoma. Zakochał się w niej i co ciekawe, dzięki niemu dziewczyna odzyskała wzrok. Kiedy cesarz się o tym dowiedział, kazał go zabić, a jego egzekucja nastąpiła właśnie 14 lutego.

Jesteście ciekawi kiedy i w jaki sposób Walentynki obchodzone są w innych krajach? Czy też symbolem święta zakochanych stały się serduszka, bukiety czerwonych róż i romantyczne kolacje? Będziecie zaskoczeni, jak Walentynki obchodzi się na przykład w Japonii.

Walentynki w innych krajach - kiedy wypadają?

Dzień zakochanych w innych krajach obchodzony jest tak samo jak w Polsce, czyli 14 lutego każdego roku. Królują czerwone serca, czekoladki, maskotki i oczywiście bukiety kwiatów. Co ciekawe, najhuczniej walentynki celebrowane są za oceanem. Natomiast jeśli chodzi o Europę, w Niemczech głównym symbolem Valentinstag stały się czerwone róże. We Francji podczas święta zakochanych najbardziej widać, że świętują je turyści. Hiszpanie i Hiszpanki spędzają walentynkowy wieczór na romantycznej kolacji, a w Anglii walentynkowe szaleństwo zaczyna się już tydzień przed właściwą datą. Kraje Azji Wschodniej, takie jak Chiny czy też Japonia, również obchodzą święto zakochanych 14 lutego. W Chinach tego dnia ludzie najczęściej spożywają ciasteczka qiaoguo, natomiast Japończycy Walentynki nazywają dniem czekoladek. Nie znajdziemy tam czerwonych serce i dekoracji miłosnych na witrynach sklepowych. Zdecydowanie królują tam czekoladki.

Kwiaty na Walentynki: co znaczą kolory kwiatów
Najnowsze