Wakacje w górach, nad morzem, za granicą. Ile wydamy na wyjazdy latem?

2019-07-08 14:08
Morze
Autor: East News / WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lato 2019 nadciągnęło i wszyscy możemy cieszyć się nim w pełni. Każdy z nas marzy o urlopie i planuje obrać kierunek, który najbardziej odpowiada jego preferowanemu sposobowi wypoczynku. Niektórzy ruszą w góry, inni nad morze. Jeszcze inni zdecydują się na wczasy za granicą. Wszyscy jednak będą musieli za to zapłacić! Jak drogo? Dowiedzcie się na ESKA.pl!

Wakacje 2019 rozpoczęli już kilka tygodni temu uczniowie. Ci, którzy na co dzień pracują, muszą jednak poczekać na swój urlop. Dopiero wtedy będą cieszyć się wolnymi dniami w towarzystwie najbliższych przyjaciół i rodziny. Do wyboru mamy wiele opcji dzięki niepowtarzalnemu krajobrazowi naszego kraju. Możemy zdecydować się na wyjazd w góry, nad jezioro lub morze. Wielu z nas spełni również swoje marzenie o zagranicznych podbojach. Ile wydadzą Polacy na wakacjach?

Zobacz też: Jedyny polski raper, który przebił disco-polo! Historyczny wynik

Wakacje 2019 - ile wydamy nad morzem, a ile w górach? 

Już rok temu Grupa Kruk przygotowała badania, z których wynikało, że Polacy planują wydać średnio 1677 złotych na swoje wakacje. Większość z nas wyjazdy finansuje ze swoich oszczędności. W tym roku, między innymi dzięki 500+ na każde dziecko, będziemy mogli pozwolić sobie na jeszcze więcej, chociaż większość z nas również w 2019 planuje przeznaczyć na wyjazdy między tysiącem a dwoma. Co czwarty Polak wybierze się na Polskie morze, jak informuje Provident w rozmowie z aleBank.pl. W góry ruszy tylko 15% wczasowiczów. Ci jednak wydadzą tyle samo.

Wakacje 2019 - ile Polacy wydają za granicą? 

W 2019 roku za granicę wybierze się co trzeci Polak. Wielu z nich będzie mogło to uczynić dzięki programowi 500 plus na każde dziecko. Na zagraniczne wakacje wydamy nawet 4 tysiące złotych od osoby. Mało kto zdecyduje się jednak na pożyczkę, a chętniej opłaci wyjazd z oszczędności. Aż 60% badanych na wyjazd uda się własnym samochodem. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze