Jedyny polski raper, który przebił disco-polo! Historyczny wynik

2019-07-08 12:41
Jedyny polski raper, który przebił disco-polo! Historyczny wynik
Autor: Pawel Skraba/REPORTER / EAST NEWS Jedyny polski raper, który przebił disco-polo! Historyczny wynik

W ciągu ostatnich dziesięciu lat muzyka disco-polo opanowała polski internet. Discopolowe utwory podbijają listy sprzedaży oraz internetowe zestawienia. Teledyski w błyskawicznym czasie mają 50., a później 100. milionów wyświetleń. Do 7 lipca 2019 żaden hip-hopowy artysta nie mógł się pochwalić przekroczeniem tej magicznej bariery odsłon. O historycznym wyniku piszemy na ESKA.pl!

Disco-polo, to dla jednych synonim obciachu, a dla drugich synonim szaleństwa i dobrej zabawy do białego rana. Mówi się, że to najpopularniejszy gatunek muzyki w Polsce, a przecież "nikt go nie słucha". Świadczyć ma o tym liczba wyświetleń teledysków na YouTube. Muzyczny obrazek Przez twe oczy zielone, czyli piosenki Zenona Martyniuka i zespołu Akcent, ma ponad 170 milionów wyświetleń. Równie dużo, bo 120 milionów odsłon ma klip piosenki Ona tańczy dla mnie, grupy Weekend. 100 milionów wyświetleń już dawno zdobył również Czadoman, z piosenką Ruda tańczy jak szalona. 

Raper pokonał disco-polo - wynik

Pierwszą artystką popową, która przekroczyła barierę stu milionów wyświetleń na YouTube była Sylwia Grzeszczak. Obecnie jej hit Tamta dziewczyna ma ponad 115 milionów odsłon. Przekroczeniem magicznej cyfry pochwalić się może również zespół Piersi (Bałkanica) oraz Paweł Domagała z klipem do Weź nie pytaj. Jeśli chodzi o hip-hop, który według wielu osób jest najpopularniejszym gatunkiem muzycznym w Polsce, dopiero po blisko dziesięciu latach udało się przekroczyć barierę 100 milionów odsłon. Pierwszym raperem w naszym kraju, który tego dokonał jest Grubson!

Grubson pierwszym raperem, który przekroczył 100 milionów wyświetleń na YouTube, a wszystko to oczywiście za sprawą hitu Na szczycie. Klip do utworu pojawił się 26 października 2009 roku. Promował pierwszy oficjalny album studyjny rapera, zatytułowany O.R.S. Warto dodać, że prawdopodobnie drugim hip-hopowym artystą, który przekroczy magiczną barierę będzie Kaen z hitem Zbyt wiele. Teledysk do singla ma ponad 91 milionów odsłon. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze