Viki Gabor - wiek, Eurowizja, insta, rodzice, wzrost, piosenki. Co o niej wiemy?

2022-05-21 11:52
Viki Gabor
Autor: Universal Music Polska

Viki Gabor to młoda piosenkarka, którą poznaliśmy dzięki programowi The Voice Kids. Wiktora była uczestniczką drugiej edycji show. Artystka trafiła do drużyny Tomsona i Barona i udowodniła wszystkim, że w śpiewaniu ma niewielu sobie równych. Udowodniła to także również podczas Eurowizji Junior 2019! Co powinniśmy wiedzieć o wokalistce, która reprezentowała nasz kraj podczas historycznego Konkursu Piosenki dla Dzieci? Poznajcie ją bliżej na ESKA.pl

Viki Gabor - wiek, Eurowizja, insta, rodzice, wzrost. Co o niej wiemy? Viki, a właściwie Wiktora, to utalentowana wokalistka, która ma ogromne szanse zrobić dużą karierę. Dziewczyna idzie w ślady Roksany Węgiel, 4Dreamers i Zuzy Jabłońskiej, którzy po zakończeniu The Voice Kids wkroczyli z hukiem na muzyczny rynek. Młoda wokalistka wypuściła singiel Time, który z chęcią zremiksowały czołowe gwiazdy światowej muzyki. Imprezową wersję stworzyło trio Melo Kids, zespół Shanguy oraz polski producent, Skytech. Co wiadomo o Viki Gabor? Wiktoria choć bardzo ceni kulturę i muzykę romską, siebie widzi jako piosenkarkę popową, razem ze starszą siostrą Melisą komponują i piszą piosenki.

Kim jest Viki Gabor? Kto to jest? Rozwiążcie nasz test i sprawdźcie stan wiedzy na jej temat!

Sonda
Czy spędzisz święta z rodziną?

Viki Gabor - wiek

Wiktora ma 14 lat, urodziła się w Niemczech, wychowywała w Wielkiej Brytanii, niedawno zamieszkała z rodziną w Polsce. Jest pochodzenia romskiego, wzrasta w środowisku, gdzie tradycje muzyczne i kulturowe są przekazywane z pokolenia na pokolenie, muzyka jest obecna w jej życiu od zawsze, cała jej rodzina jest muzykująca. 

Viki Gabor w wyjątkowym koncercie ESKA LIVE - GRAMY DLA UKRAINY. Tego występu nie można przegapić!

Viki Gabor - Szansa na Sukces

Viki Gabor reprezentowała Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 z piosenką Superhero. O wyborze decydowało jury specjalnego wydania Szansy na Sukces oraz telewidzowie. Viki Gabor, zgodnie z zasadami finału, w odcinku Szansy na Sukces wykonała dwie piosenki: Zapamiętaj z repertuaru Blue Cafe oraz premierową kompozycję przygotowaną specjalnie z myślą o Eurowizji Junior. Młoda wokalistka zapewniła nam historyczne zwycięstwo na Eurowizji, dzięki czemu impreza ponownie odbędzie się w Polsce.

Viki Gabor - wzrost

Ile wzrostu ma Viki Gabor? Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 jest wysoka - ma ok. 160 centymetrów.

Viki Gabor - The Voice Kids 

Wiktora dostała się do finału drugiej edycji The Voice Kids. Niestety, nie udało jej się wygrać. Zwyciężczynią show została Anika Dąbrowska. Mimo to, z pewnością wyniosła z programu wiele cennych lekcji. 

Viki Gabor - kim jest?

Viki Gabor to finalistka drugiej edycji The Voice Kids. Już od brawurowego wykonania Roar - Katy Perry podczas przesłuchań w ciemno, Viki pokazała niebywałą skalę możliwości wokalnych, jednocześnie podbijając serca wszystkich jurorów i widowni The Voice Kids skromnością i dziewczęcym wdziękiem. Na swoich mentorów wybrała Tomsona i Barona. Łączy ich pozytywna energia.

Viki to Polka i obecnie Krakowianka o romskich korzeniach, która urodziła się w Niemczech, spędziła cudowne dzieciństwo w Polsce, a edukację zaczęła w Wielkiej Brytanii – stąd język angielski zna śpiewająco, co słychać w jej debiutanckim singlu Time.

Viki Gabor - rodzice

Rodzice Viki Gabor również uwielbiają muzykę. Młoda wokalistka przyznała, że prawdopodobnie wdała się w tatę, który tak jak ona lubi nowoczesne brzmienia.

Viki Gabor - piosenka na Eurowizję Junior 2019

Autorami utworu Superhero są Patryk Kumór i Lanberry, którzy napisali tekst do utworu Anyone I Want To Be – to właśnie z tym singlem Roksana Węgiel triumfowała na Eurowizji Junior rok temu, zapewniając Polsce historyczne zwycięstwo. Viki powtórzyła sukces Roxie sprzed roku i 24 listopada wygrała Eurowizję Junior 2019, dzięki czemu Polska jako pierwsza w historii odniosła zwycięstwo dwa lata z rzędu.

Viki Gabor - płyta

Debiutancki album Viki zatytułowany Getaway (Into My Imagination) ukazał się 4 września 2020 roku. Ukazały się na nim takie hity: Getaway, Forever and a Night, Not Gonna Get It czy Ramię w ramię z Kayah. Poniżej przypominamy debiutancki singiel artystki - Time.

Viki Gabor - Instagram 

Viki prowadzi również własnego Instagrama. Możecie ją odszukać pod nickiem @vikigaborofficial. Kilka zdjęć zobaczycie również poniżej. 

Wyświetl ten post na Instagramie.
Jak tam u was 😋😋 Post udostępniony przez Wiktoria Gabor (@vikigaborofficial)

Jak Viki Gabor wspomina swój... pierwszy raz?

Posłuchaj podcastu i sprawdź, czego jeszcze o niej nie wiesz!

Listen to "Viki Gabor - Mój pierwszy raz" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze