Wiktoria Gabor oczarowała jurorów Szansy na Sukces! Eurowizja Junior 2019 dla niej?

2019-09-16 8:32 RW
Viki Gabor - Eurowizja Junior 2019
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Viki Gabor - Eurowizja Junior 2019

Wiktoria Gabor w finale Szansy na Sukces Junior! Młoda wokalistka powalczy o to, by reprezentować Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbędzie się w listopadzie w Gliwicach. Co trzeba wiedzieć o Viki Gabor? Kim jest finalistka, która ma szansę powtórzyć sukces Roksany Węgiel? Poznajcie ją bliżej - na ESKA.pl!

Wiktoria Gabor w Szansie na Sukces Junior oczarowała zespół Blue Cafe, który pełnił rolę jury w programie. W walce o finał i szansę na Eurowizję Junior 2019 walczyło siedmioro dzieci. Viki Gabor, czyli wykonawczyni hitu Time, dołączyła tym samym do Nikoli Fiedor, która zagwarantowała sobie udział w finale w pierwszym odcinku programu telewizyjnej Dwójki. O bilet umożliwiający reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej powalczy w sumie trzech uczestników.

Viki Gabor - kim jest?

Viki Gabor to finalistka drugiej edycji The Voice Kids. Już od brawurowego wykonania Roar - Katy Perry, podczas Przesłuchań w Ciemno, Viki pokazała niebywałą skalę możliwości wokalnych, jednocześnie podbijając serca wszystkich jurorów i widowni The Voice Kids skromnością i dziewczęcym wdziękiem. Na swoich mentorów wybrała Tomsona i Barona. Łączy ich pozytywna energia.

Viki to Polka i obecnie Krakowianka o romskich korzeniach, która urodziła się w Niemczech, spędziła cudowne dzieciństwo w Polsce, a edukację zaczęła w Wielkiej Brytanii - stąd język angielski zna śpiewająco, co słychać w jej debiutanckim singlu Time. Doskonale poradziła sobie również w Szansie na Sukces junior śpiewając utwór You May Be In Love, zespołu Blue Cafe.

Viki Gabor - otwarta kulturowo, wychowana w muzykującej z pokolenia na pokolenie rodzinie, jest… samoukiem! Razem ze starszą siostra Melisą komponuje utwory i pisze teksty. Ta nastolatka to wrażliwa dusza artystyczna. Najchętniej słucha Ariany Grande, Jessie J, Shawna Mendesa, Whitney Houston, Beyonce, a z polskich wykonawców ceni Afromental, Edytę Górniak i Czesława Niemena. Viki kocha zwierzęta i naturę. Jej najlepszym przyjacielem jest Rocky – 4-miesięczny husky (o równie niebieskich oczach co Viki), którego niedawno przygarnęła do serca.

Uczestnicy walczą o awans do finału, gdzie główną nagrodą jest reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior. W związku z wielkim sukcesem Roksany Węgiel w Mińsku, Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, a dokładnie w Gliwicach. W rolę prowadzących wcielą się: Ida Nowakowska, Aleksander Sikora oraz właśnie wykonawczyni hitu Dobrze jest jak jest. 

Najnowsze