Viki Gabor - 10 CIEKAWOSTEK i FAKTÓW z życia reprezentantki Eurowizji Junior 2019

2019-11-26 11:19
Viki
Autor: Materiały prasowe / TIDAL

Viki Gabor czy też Wiktoria Gabor to reprezentantka Polski podczas 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Młoda wokalistka zachwyciła jurorów dziecięcego wydania Szansy na Sukces wykonaniem piosenki Zapamiętaj z repertuaru Blue Cafe oraz premierową kompozycją przygotowaną specjalnie z myślą o Eurowizji Junior - Superhero. Co trzeba wiedzieć o Viki Gabor? Ciekawostki z jej życia podrzucamy na ESKA.pl!

Viki Gabor - kim jest reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019? Chcemy byście jeszcze lepiej poznali artystkę, o której zrobiło się głośno w Europie, dlatego też podrzucamy najciekawsze tajemnice i ciekawostki na jej temat. Wiek Viki Gabor wciąż dla niektórych jest dużym zaskoczeniem. Wciąż ciężko jest uwierzyć, że w tak młodej wokalistce jest tyle dorosłości. Wiktoria Gabor przyciąga uwagę słuchaczy swoim dojrzałym głosem i bardzo dobrą znajomością języków obcych. Sama zresztą w jednym z odcinków Szansy na Sukces mówiła, że lepiej czuje się śpiewając piosenki po angielsku niż po polsku. Rodzice Wiktorii Gabor postarali się, by ich córka spełniła swoje marzenia i robiła w życiu to, co najbardziej jej się podoba. Dlatego też, jak się okazało, bardzo dobry wybór na śpiewanie. Viki Gabor za sprawą swojego talentu sprawiła, że w internecie od kilkunastu tygodni huczy od przypuszczeń, że Polska ma szansę po raz drugi z rzędu wygrać Eurowizję Junior. Czy tak będzie - przekonamy się już 24 listopada 2019 podczas finału w Gliwicach.

Viki Gabor - kim jest?

Wiktoria Gabor urodziła się 24 lipca 2007 roku. Co trzeba wiedzieć o 12-letniej wokalistce, która podbija Europę? Oto ciekawostki i fakty na temat młodej artystki:

 1. MIEJSCE URODZENIA: Viki to Polka i obecnie Krakowianka, która urodziła się w Niemczech, ale piękne piękne dzieciństwo spędziła w Polsce.
 2. SUKCES W THE VOICE OF KIDS 2: Viki Gabor to finalistka drugiej edycji The Voice Kids. Już od brawurowego wykonania Roar - Katy Perry podczas Przesłuchań w Ciemno, Viki pokazała niebywałą skalę możliwości wokalnych, jednocześnie podbijając serca wszystkich jurorów i widowni The Voice Kids skromnością i dziewczęcym wdziękiem. Na swoich mentorów wybrała Tomsona i Barona. Łączy ich pozytywna energia.
 3. POCZĄTEK SZKOŁY: Wiktoria Gabor zaczęła edukację w Wielkiej Brytanii - dlatego język angielski zna śpiewająco, co słychać w jej debiutanckim singlu Time oraz eurowizyjnym Superhero.
 4. POCHODZENIE: Jest pochodzenia romskiego, wzrasta w środowisku, gdzie tradycje muzyczne i kulturowe są przekazywane z pokolenia na pokolenie, muzyka jest obecna w jej życiu od zawsze, cała jej rodzina jest muzykująca.
 5. RODZEŃSTWO: Razem ze starszą o 4 lata siostrą Melisą komponuje utwory i pisze teksty.
  ULUBIONE GWIAZDY: Viki Gabor najchętniej słucha: Ariany Grande, Jessie J, Shawna Mendesa, Whitney Houston, Beyonce, a z polskich wykonawców ceni Afromental, Edytę Górniak i Czesława Niemena.
 6. WIELKI PRZYJACIEL VIKI GABOR: Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019 kocha zwierzęta i naturę. Jej najlepszym przyjacielem jest Rocky - 4-miesięczny husky (o równie niebieskich oczach, co Viki), którego niedawno przygarnęła do serca.
 7. SUPPORT: Wiktoria była supportem na koncertach zespołu Bars and Melody w Wielkiej Brytanii.
 8. UZNANIE PRODUCENTÓW: Viki Gabor zyskała poparcie wśród wielu producentów. Jej debiutancki singiel Time zremiksował przebojowy zespół Shanguy, trio Melo.Kids oraz polski DJ, który podbija świat - Skytech.
 9. WSPÓŁPRACA Z GWIAZDAMI: Pomimo młodego wieku, Viki Gabor współpracowała w swojej karierze z czołowymi postaciami polskiego rynku muzycznego. Za hit Superhero odpowiada: Patryk Kumór i Lanberry, którzy napisali tekst do utworu Anyone I Want To Be - to właśnie z tym singlem Roksana Węgiel triumfowała na Eurowizji Junior rok temu, zapewniając Polsce historyczne zwycięstwo - oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek.
 10. EUROWIZYJNY SUKCES: piosenka Superhero ma najwięcej wyświetleń spośród wszystkich propozycji, które biorą udział w wielkim finale. 
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze