Upały w Polsce 2022. Fala gorąca ominie nasz kraj!

2022-07-14 12:37
Upały w Polsce
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Upały w Europie, ale nie w Polsce? Najnowsze prognozy synoptyków mogą nieco szokować. Wszystko wskazuje na to, że fala gorąca ominie nasz kraj. Nie oznacza to jednak, że nie odczujemy ocieplenia. W przyszłym tygodniu wartości na termometrach będą znacznie wyższe niż teraz. Jakich temperatur możemy się spodziewać? Gdzie będzie najcieplej?

Kiedy upały w Polsce? Wiele osób stęsknionych za latem ma nadzieję, że jak najszybciej! Po bardzo gorącym przełomie czerwca i lipca w Polsce zapanowało ochłodzenie.  W ostatnich dniach na próżno było szukać temperatur na poziomie 30 i więcej stopni. Synoptycy zapowiadają poprawę pogody. Najnowsze doniesienia pogodowe mogą jednak stanowić pewne rozczarowanie. Jak wynika z publikowanych ekspertyz, fala ekstremalnego gorąca znad Afryki, która doprowadziła do silnych upałów w Hiszpanii, Francji czy we Włoszech, najprawdopodobniej ominie nasz kraj. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że początek przyszłego tygodnia przyniesie upragnione ocieplenie. I choć na termometrach nie zobaczymy może 35 stopni, to ciepłolubni nie będą mieli na co narzekać. Sprawdźcie, kiedy będzie najcieplej.

Upały w Polsce 2022. Kiedy będzie gorąco?

Justyna Steczkowska w Opolu. Stawia na nowe brzmienia!

Upały w Polsce - lipiec 2022

Kiedy wrócą upały? Choć nie możemy spodziewać się fali gorąca, jaka była prognozowana jeszcze kilka dni temu, ocieplenie jest pewne. Stosunkowo cieplej zacznie się już robić na początku przyszłego tygodnia. Najnowsze prognozy pogody na lipiec jasno mówią, że temperatur oscylujących wokół 30 stopni powinniśmy spodziewać się od wtorku, 19 lipca. Najcieplej będzie na południowym zachodzie. We Wrocławiu maksymalnie 33 stopnie. Przypominamy, że pogoda może się jeszcze zmienić, dlatego warto przyglądać się aktualizacjom. 

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze