Topless

i

Autor: Canva

POGODA

Upały nie do wytrzymania! Pogoda w Boże Ciało wielkim zaskoczeniem

2023-06-05 15:05

Upały w Polsce 2023 - kiedy należy spodziewać się skoku temperatur? Synoptycy nie mają wątpliwości i wskazują konkretną datę. Tego dnia żar poleje się z nieba - czytamy w najnowszych raportach pogodowych. Na termometrach nawet 28 stopni Celsjusza. Lato w pełni to nie żart! Sprawdźcie, na kiedy datowane są upały w Polsce.

Spis treści

  1. Upały w Boże Ciało

Upały w Polsce 2023 staną się rzeczywistością już niebawem! Na takie wieści fani słońca i wysokich temperatur czekali od dawna. Choć pierwsza fala upałów spodziewana była jeszcze w maju, szybko okazało się, że synoptycy nieco przeszacowali nadejście zmian w pogodzie. Wskaźniki na termometrach poszybowały w górę na początku czerwca, dobijając w najcieplejszym momencie dnia 26 stopni. To jednak nic przy tym, co czeka nas już w najbliższych dniach. Jak zapowiadają eksperci pogodowi, przed nami pierwsze w tym roku upały. Tak ciepło w ostatnich tygodniach jeszcze nie było! Wszystko wskazuje na to, że na termometrach zagoszczą temperatury nawet na poziomie 28 stopni Celsjusza. Powodów do radości będzie więcej! Modele wyraźnie pokazują, iż ciepło osiągnie swoje maksimum w trakcie trwania długiego weekendu czerwcowego. W tych dniach wolnych od pracy warto zaplanować aktywności na świeżym powietrzu, nie zapominając jednak o odpowiednim nawodnieniu i nakryciu głowy. Synoptycy przestrzegają też przed burzami. Wiemy, gdzie należy się ich spodziewać.

Upały w Polsce. To wtedy afrykańskie ciepło uderzy w Polskę! Wskazujemy dokładną datę

DODA o reality-show z GÓRNIAK! Wyjaśnia SYMBOLE występu PSHF 2023

Upały w Boże Ciało

Boże Ciało 2023 zbliża się wielkimi krokami. Coraz więcej osób zastanawia się, jaka czeka nas pogoda w długi weekend czerwcowy. Synoptycy nie mają wątpliwości, że miłośnicy wysokich temperatur nie będą rozczarowani. Tegoroczne Boże Ciało będzie wręcz upalne. Miejscami wskaźniki na termometrach mogą wskazać nawet 28 stopni na plusie, co stanowi najwyższe w tym roku wartości. Letnia aura może jednak sprzyjać tworzeniu się burz. Te szczególnie będą widoczne w regionie karpackim.