Upały w Polsce 2023 - jest dokładna data. To wtedy afrykańskie ciepło uderzy w Polskę!

i

Autor: Marek BAZAK/East News Upały w Polsce 2023 - jest dokładna data. To wtedy afrykańskie ciepło uderzy w Polskę!

POGODA

Upały w Polsce. To wtedy afrykańskie ciepło uderzy w Polskę! Wskazujemy dokładną datę

2023-06-03 21:56

Kiedy będzie ciepło w Polsce 2023? Upały na pewno będą cieszyć tych, którzy mają dość deszczu, zachmurzonego nieba i chłodu, przez który nie czują się najlepiej. Pierwszy prawdziwy powiew ciepła odczujemy już niebawem. Eksperci od pogody zapowiadają, że w najbliższych dniach słupki rtęci w tradycyjnych, przyokiennych termometrach, pokażą nawet 29 stopni Celsjusza w cieniu. Kiedy upały w Polsce? Data do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Upały w Polsce 2023 - kiedy?

Upały w Polsce 2023 mają być wyjątkowo duże i szczególnie wśród rolników pojawią się obawy. Uprawy będą potrzebować dużo więcej nawodnienia niż zwykle, a jeśli chodzi o opady deszczu, to te będą rzadkością. Już kilka miesięcy temu pojawiły się zapowiedzi odnośnie tego, jakie będzie lato 2023. Zazwyczaj hiszpańscy meteorolodzy podpowiadają, dzielą się radami i w oficjalnych komunikatach dają pomysły, jak radzić sobie podczas suszy. W końcu mają w tym największe doświadczenie, ponieważ gorące powietrze w ich kraju występuje praktycznie przez cały rok. U nas dopiero się zacznie, o czym właśnie mówią europejscy eksperci. Podali szczegóły, dzięki którym dokładnie wiemy, iż pierwsze upały w Polsce 2023 mają nastąpić jeszcze w maju. Modele pogodowe wyraźnie pokazują, iż na temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza można liczyć w czwartym tygodniu miesiąca.

ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49

Upały w Polsce 2023 - kiedy?

Już od kilku dni wiedzieliśmy, że do naszego kraju nadciąga bańka ciepłego powietrza. W środę 17 maja zapowiadaliśmy deszcz, 18 maja miały towarzyszyć nam przelotne opady, a 19 maja bez deszczu, ale pochmurnie, wietrznie i chłodno. Poprawa aury ma nastąpić od 20 maja, kiedy to z każdym dniem będzie robić się coraz cieplej. Upał w Polsce będzie najbardziej odczuwalny 22 i 23 maja 2023. Wtedy na termometrach mieszkańcy zachodniej części kraju zobaczą nawet 29 stopni w cieniu. W centrum od 26 do 28 stopni, na południu i północy od 25 do 27 stopni Celsjusza. Po 25 maja powrócą do nas przelotne opady deszczu, które ustaną 29 maja. Wtedy na termometrach nawet powyżej 30 stopni Celsjusza, a na wieczór zapowiadane są burze z piorunami.

To będzie pierwszy moment w tym roku, gdy odczujemy duże upały. Te powrócą do nas dopiero po 13 czerwca 2023. Wtedy na termometrach powyżej 25 stopni Celsjusza i każdy dzień do końca miesiąca będzie bardzo słoneczny. Z ciekawości sprawdziliśmy, co wydarzy się w lipcu. Choć do długoterminowych prognoz należy podchodzić z dystansem, to jednak wierzymy w skuteczność tych letnich zapowiedzi. Będzie od 23 do 29 stopni Celsjusza w cieniu. 

Listen on Spreaker.