Ukryte przekazy na płycie Quebonafide. Mogliście je pominąć!

2020-04-02 15:48
Ukryte przekazy na płycie Quebonafide. Mogliście je pominąć!
Autor: screen z teledysku na YouTube: Quebonafide - SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ // YouTube.com/QueQuality Ukryte przekazy na płycie Quebonafide. Mogliście je pominąć!

Quebonafide rozbił bank zmieniając wizerunek, zaskakując fanów pomysłami i ostatecznie docelową wersją płyty Romantic Psycho. Na krążku pojawiły się solowe kawałki, ale również numery stworzone we współpracy z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Quebo, w niektórych utworach nawiązał do kwestii, które nie dla wszystkich są oczywiste. Znaczenie poszczególnych fragmentów podrzucamy na ESKA.pl.

Quebonafide i płyta Romantic Psycho 2020 - to w pierwszych dniach kwietnia dwa główne tematy, jeśli chodzi o muzykę rozrywkową. 1 kwietnia fani otrzymali wersję fizyczną krążka i nie kryli swojego zdumienia. Wieczorem utwory pojawiły się w serwisach muzycznych, a także na YouTube, gdzie w kilkanaście godzin zebrały setki tysięcy odsłuchań. Quebonafide rozbił bank samą płytą, ale wcześniej zmianą wizerunku. Jak się okazuje, teksty piosenek na Romantic Psycho też zgarniają całą pulę. Raper bowiem w niektórych kawałkach ukrył przekaz, a w jeszcze innych nawiązał do nieoczywistych kwestii. Tak jest chociażby przy okazji numeru zatytułowanego Szubienicepestycydybroń, za sprawą którego artysta ujawnił, w jaki sposób maskował tatuaże. Na intro wypowiada słowa: Od początku, od początku. Mogą one nawiązywać do tego, że Que chce jeszcze raz wyjaśnić, na czym polegała jego przemiana. Sam tytuł, to nawiązanie do woreczka z nasionami kwiatów, które artysta wrzucił fanom do paczki z preorderem. Na przyczepionej karteczce napisane jest: Szubienice, pestycydy, broń playing in the background.

Quebonafide - ukryte przekazy na Romantic Psycho 2020

Quebonafide - Ajetlagtomójnowydrag

  • Mogłem już dawno reklamować bank. Muzykę potraktować tak jak prank. Nie piję z tym do ciebie, Dawid, bo ty jesteś art - Quebo nawiązał do gwiazd, którzy reklamują produkty, by tylko zarobić. Nie patrzą na markę i może być to rzecz niezwiązana z nimi. Jednocześnie zapewnił, że nie jest to zarzut w stronę Dawida Podsiadło, który reklamuje bank. Według Kuby, wykonawca hitu Trofea, jest prawdziwym Artystą.

Quebonafide - Cojestmałpy

  • Dookoła same Post Malone'y, u mnie most palony - Quebo uważa, że teraz każdy chce zostać raperem. Sam teraz zrywa kontakty z takimi osobami.
  • Mógłbym pośpiewać o winie jak ci chłopcy z Moskwy, ale nie pamiętam win jak sommelier - raper nawiązał do megahitu Rozovoye Vino, za który odpowiada Allj i Feduk.

Quebonafide - Tęskniezastarymkanye

  • I tak jest bardziej na rapie już niż ten rap dziś - Quebo uważa, że Natalia Szroeder radzi sobie lepiej z rapem, niż wielu raperów na polskim rynku muzycznym.

Quebonafide - Szubienicapestycydybroń

  • Czemu nastrój samobójczy mam jak Mariusz Jop? (Mariusz Jop) - nawiązanie do samobójczej bramki, którą Mariusz Jop, dawny reprezentant Polski w piłkę nożną, strzelił w meczu derbowym z Cracovią. Wówczas za jego sprawą Wisła Kraków straciła prowadzenie w ligowej tabeli, a mistrzem Polski w sezonie 2009/2010 został Lech Poznań.

Quebonafide - Towszystkobyłodlaciebie

  • Tłum przed Opener'em. Moje miasto ma prawie dwa razy mniej - Quebonafide nawiązał do Open'era w Gdyni i popularności tym festiwalem. Organizatorzy w tamtym roku pochwalili się, że w wydarzeniu brało udział ponad 100 tysięcy osób. Ciechanów, czyli rodzinne miasto rapera, liczy ponad 40 tysięcy mieszkańców.

Quebonafide - Tokyo2020

  • Tańczymy po winie, póki nie przeminie to życie jak Datpiff i MySpace - Quebo tłumaczy, że bawi się dopóki może. Przypomina też, że życie kończy się tak szybko, jak skończyła się popularność serwisu MySpace.

Quebonafide - Jestemku*waczarodziejem

  • Dawno widziałem już 2035. Gram na PlayStation 6 i nie wiem który to rok. Ale śpiewał na słuchawkach nadal Filip: to fałszywy prorok - Quebonafide nawiązał do Taco Hemingway'a, który w piosence 2031 z płyty Cafe Belga rapował, że nie będzie już żył. Quebo przenosząc się do 2035 roku uznaje go za fałszywego proroka.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze