Ukryte przekazy na płycie Quebonafide. Mogliście je pominąć!

2020-04-02 15:48 RW
Ukryte przekazy na płycie Quebonafide. Mogliście je pominąć!
Autor: screen z teledysku na YouTube: Quebonafide - SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ // YouTube.com/QueQuality Ukryte przekazy na płycie Quebonafide. Mogliście je pominąć!

Quebonafide rozbił bank zmieniając wizerunek, zaskakując fanów pomysłami i ostatecznie docelową wersją płyty Romantic Psycho. Na krążku pojawiły się solowe kawałki, ale również numery stworzone we współpracy z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Quebo, w niektórych utworach nawiązał do kwestii, które nie dla wszystkich są oczywiste. Znaczenie poszczególnych fragmentów podrzucamy na ESKA.pl.

Quebonafide i płyta Romantic Psycho 2020 - to w pierwszych dniach kwietnia dwa główne tematy, jeśli chodzi o muzykę rozrywkową. 1 kwietnia fani otrzymali wersję fizyczną krążka i nie kryli swojego zdumienia. Wieczorem utwory pojawiły się w serwisach muzycznych, a także na YouTube, gdzie w kilkanaście godzin zebrały setki tysięcy odsłuchań. Quebonafide rozbił bank samą płytą, ale wcześniej zmianą wizerunku. Jak się okazuje, teksty piosenek na Romantic Psycho też zgarniają całą pulę. Raper bowiem w niektórych kawałkach ukrył przekaz, a w jeszcze innych nawiązał do nieoczywistych kwestii. Tak jest chociażby przy okazji numeru zatytułowanego Szubienicepestycydybroń, za sprawą którego artysta ujawnił, w jaki sposób maskował tatuaże. Na intro wypowiada słowa: Od początku, od początku. Mogą one nawiązywać do tego, że Que chce jeszcze raz wyjaśnić, na czym polegała jego przemiana. Sam tytuł, to nawiązanie do woreczka z nasionami kwiatów, które artysta wrzucił fanom do paczki z preorderem. Na przyczepionej karteczce napisane jest: Szubienice, pestycydy, broń playing in the background.

Quebonafide - ukryte przekazy na Romantic Psycho 2020

Quebonafide - Ajetlagtomójnowydrag

  • Mogłem już dawno reklamować bank. Muzykę potraktować tak jak prank. Nie piję z tym do ciebie, Dawid, bo ty jesteś art - Quebo nawiązał do gwiazd, którzy reklamują produkty, by tylko zarobić. Nie patrzą na markę i może być to rzecz niezwiązana z nimi. Jednocześnie zapewnił, że nie jest to zarzut w stronę Dawida Podsiadło, który reklamuje bank. Według Kuby, wykonawca hitu Trofea, jest prawdziwym Artystą.

Quebonafide - Cojestmałpy

  • Dookoła same Post Malone'y, u mnie most palony - Quebo uważa, że teraz każdy chce zostać raperem. Sam teraz zrywa kontakty z takimi osobami.
  • Mógłbym pośpiewać o winie jak ci chłopcy z Moskwy, ale nie pamiętam win jak sommelier - raper nawiązał do megahitu Rozovoye Vino, za który odpowiada Allj i Feduk.

Quebonafide - Tęskniezastarymkanye

  • I tak jest bardziej na rapie już niż ten rap dziś - Quebo uważa, że Natalia Szroeder radzi sobie lepiej z rapem, niż wielu raperów na polskim rynku muzycznym.

Quebonafide - Szubienicapestycydybroń

  • Czemu nastrój samobójczy mam jak Mariusz Jop? (Mariusz Jop) - nawiązanie do samobójczej bramki, którą Mariusz Jop, dawny reprezentant Polski w piłkę nożną, strzelił w meczu derbowym z Cracovią. Wówczas za jego sprawą Wisła Kraków straciła prowadzenie w ligowej tabeli, a mistrzem Polski w sezonie 2009/2010 został Lech Poznań.

Quebonafide - Towszystkobyłodlaciebie

  • Tłum przed Opener'em. Moje miasto ma prawie dwa razy mniej - Quebonafide nawiązał do Open'era w Gdyni i popularności tym festiwalem. Organizatorzy w tamtym roku pochwalili się, że w wydarzeniu brało udział ponad 100 tysięcy osób. Ciechanów, czyli rodzinne miasto rapera, liczy ponad 40 tysięcy mieszkańców.

Quebonafide - Tokyo2020

  • Tańczymy po winie, póki nie przeminie to życie jak Datpiff i MySpace - Quebo tłumaczy, że bawi się dopóki może. Przypomina też, że życie kończy się tak szybko, jak skończyła się popularność serwisu MySpace.

Quebonafide - Jestemku*waczarodziejem

  • Dawno widziałem już 2035. Gram na PlayStation 6 i nie wiem który to rok. Ale śpiewał na słuchawkach nadal Filip: to fałszywy prorok - Quebonafide nawiązał do Taco Hemingway'a, który w piosence 2031 z płyty Cafe Belga rapował, że nie będzie już żył. Quebo przenosząc się do 2035 roku uznaje go za fałszywego proroka.
Najnowsze