Aelin

i

Autor: YouTube.com/The Voice of Poland Piosenkarka z Ukrainy chce reprezentować Polskę na Eurowizji

Ukraińska piosenkarka będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji? Widzowie TVP już ją znają!

2023-02-10 16:48

Eurowizja 2023 powoli staje się gorącym tematem. Jesteśmy coraz bliżej poznania reprezentanta Polski na 67. edycję konkursu. Chętnych nie brakuje. W ostatni dzień zgłoszeń do preselekcji swoją kandydaturę ogłosiła pewna piosenkarka, którą bardzo dobrze znają widzowie The Voice of Poland. Wokalistka pochodzi z Ukrainy.

Eurowizja 2023 nadchodzi i już wkrótce dowiemy się, kto pojedzie do Liverpoolu z polską flagą. 26 lutego odbędzie się koncert preselekcyjny. Spośród 10 kandydatów zostanie wyłoniony reprezentant Polski. Wiemy, że zawalczy o to pochodząca z Ukrainy piosenkarka Aelin. Dziewczyna aktualnie mieszka w naszym kraju i część Polaków już ją zna. Aelin to nikt inny jak Tetiana Diachenko, która była uczestniczką ostatniej edycji The Voice of Poland. Była jedną z faworytek, a jej eliminacja wywołała wiele negatywnych reakcji wśród publiczności. Teraz artystka znów zawalczy o ich wsparcie. Jej eurowizyjna propozycja jest już gotowa. Z jaką piosenką chce wziąć udział w krajowych preselekcjach?

Alessandra - kim jest? Jej uniosła piosenka Queen of Kings porwała świat

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Aelin pojedzie na Eurowizję 2023?

O swoim zgłoszeniu na Eurowizję 2023 Aelin poinformowała 10 lutego. Wiemy już, że jej konkursowa piosenka nosi tytuł We're Not Afraid, co w języku polskim oznacza Nie boimy się. Tekst piosenki nie jest znany, ale fani Eurowizji spekulują, że utwór może odnosić się do tragicznej sytuacji Ukrainy w związku z wojną z Rosją. Aelin nie zdradziła, kiedy odbędzie się premiera piosenki.

Zwycięzca The Voice of Poland na Eurowizji 2023? Oficjalnie zapowiedział swoje zgłoszenie!

Eurowizja 2023 - kiedy i gdzie?

Europejska Unia Nadawców poinformowała, że półfinały Eurowizji 2023 odbędą się 9 i 11 maja. Finał obejrzymy 13 maja. Tegoroczna edycja największego konkursu muzycznego na świecie zostanie zorganizowana w Liverpoolu. Imprezę gościć będzie hala widowiskowo-sportowa Liverpool Arena. Wielka Brytania zorganizuje Eurowizję w zastępstwie za Ukrainę, która wygrała w 2022 roku.