Uderzenie śniegu pod koniec października. Zima na horyzoncie i to nie w górach!

2019-10-18 9:56 RW
Uderzenie śniegu pod koniec października! Zima na horyzoncie [PROGNOZA]
Autor: Krzysztof Kaniewski/REPORTER / EAST NEWS Uderzenie śniegu pod koniec października! Zima na horyzoncie [PROGNOZA]

Uderzenie śniegu pod koniec października spodziewane jest w wielu miastach naszego kraju. Po wysokich temperaturach nadejdzie również spore ochłodzenie. Kiedy i gdzie śnieg w Polsce? W których miejscach kraju będzie najzimniej? Przyglądamy się długoterminowej prognozie pogody - na ESKA.pl

Uderzenie śniegu pod koniec października, to sytuacja, na którą trzeba być przygotowanym. Szczególnie kierowcy, którzy powinni zacząć myśleć o zmianie opon w swoich samochodach. Długoterminowa pogoda dla Polski wyraźnie pokazuje, że zima jest na horyzoncie. Dotyczy to wielu województw, nie tylko rejonów górskich. Opady śniegu w Polsce to jedno, ale przewidywane są również arktyczne mrozy. Szczególnie chłodne będą wieczory i poranki.

Muszki owocówki. Posłuchaj, jak pozbyć się owadów z twojej kuchni. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Śnieg w Polsce - październik 2019

Pogoda w październiku zaskakuje, a w związku z tym jest ciężka do przewidzenia. Na początku miesiąca temperatury spadły poniżej 5 stopni Celsjusza, a w górach spadł pierwszy śnieg. Trzeci tydzień października to natomiast babie lato. W wielu miastach tj. Kraków, Warszawa, Gdańsk na termometrach 18-22 stopni. We Wrocławiu jeszcze cieplej, bo nawet 25 stopni Celsjusza. Jak się okazuje, to ostatnie ciepłe dni i należy przygotować się na uderzenie śniegu w Polsce. Nastąpi ono pod koniec października. 

Śnieg w Polsce 2019, zgodnie z najnowszymi przewidywaniami, ma spaść 28, 29 i 31 października. Kierowcy powinni zachować większą czujność jadąc rano samochodem, ponieważ możliwy jest przymrozek. Biały puch w dzień stopnieje - na termometrach od 6-11 stopni Celsjusza. 

Zobacz: Zima - kiedy atakuje najmocniej? Kiedy mróz i największe opady śniegu?

Śnieg w Polsce październik 2019 - gdzie najwięcej

Śnieg w październiku spodziewany jest w kilku dużych miastach naszego kraju. Pierwszy biały puch w tym sezonie będzie obecny w Suwałkach, Białymstoku, Warszawie i Krakowie. Jeśli chodzi o góry, to śnieg spadnie m.in. w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Zakopanem. Oprócz białego puchu zapowiadane są przez synoptyków opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Zła aura obecna będzie również na początku listopada. Wtedy jeszcze niższe temperatury, jeszcze więcej deszczu i śniegu.

Przeczytaj też: KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 - dni wolne, ferie zimowe i święta

Najnowsze