Uczniowie jednak nie wrócą do szkół we wrześniu? Wątpliwości rozwiało ministerstwo!

2020-07-08 14:37 Rafał Wróblewski
Uczniowie jednak nie wrócą do szkół we wrześniu? Wątpliwości rozwiało ministerstwo!
Autor: Adam Staskiewicz/East News Uczniowie jednak nie wrócą do szkół we wrześniu? Wątpliwości rozwiało ministerstwo!

Wakacje 2020 trwają w najlepsze. Czas odpoczynku, radości i wolności od szkolnych obowiązków. W tym czasie wielu uczniów znajduje chwilę na przemyślenia, zadając sobie przy tym pytanie i zastanawiając się: czy powrót do szkoły we wrześniu jest pewny. Jak się okazuje nie będzie on zalecany dla wszystkich, o czym piszemy - na ESKA.pl.

Powrót do szkoły we wrześniu 2020, to wyczekiwany moment przez wielu uczniów, nauczycieli, ale również rodziców. Trudno w to uwierzyć, ale wiele osób naprawdę czeka na rok szkolny 2020/2021, który da nowe możliwości oraz szanse rozwoju. Te były poniekąd ograniczone od marca, kiedy wprowadzona została nauka zdalna. Taki właśnie tryb nauczania wymuszony był przez pandemię koronawirusa. Niektórzy uczniowie zakończyli drugi semestr przed komputerem. W najtrudniejszej sytuacji byli maturzyści i ósmoklasisty, choć ich egzaminy zostały przesunięte a dzięki temu mieli więcej czasu na naukę. Twitterowicze twierdzą również, że sprawdziany wiedzy przez kamerkę są trudniejsze niż w sali lekcyjnej. W czasie ich zaliczania należy zachowywać kontakt wzrokowy z pedagogiem. Nadzieję na powrót do normalności, czyli do szkolnych ławek, tchnął Mateusz Morawiecki. Premier Rzeczpospolitej Polski podczas konferencji prasowej pod koniec czerwca powiedział: 

Od początku września dzieci wracają do szkoły, a studenci od października na studia. Nie zamierzamy zamykać gospodarki. Zachęcam do noszenia maseczek, do dystansowania się, do dezynfekcji rąk. Teraz mamy już większe doświadczenie. 

Takie też oświadczenie, które daje dużo wiary, pojawiło się na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera na Twitterze. 8 lipca, czyli dwa tygodnie od ogłoszenia, że uczniowie po wakacjach wrócą do szkolnych ławek, pojawiło się jeszcze więcej informacji w tym temacie. Niestety, nie są one już tak optymistyczne, jak te przekazane przez Prezesa Rady Ministrów. Okazało się jednak, że powrót do szkoły we wrześniu nie jest taki pewny i zależy od dyrektorów poszczególnych placówek! 

Zobacz: Uczniowie NIE WRÓCĄ do szkół we wrześniu? Wiemy, kiedy ostateczna decyzja!

Powrót do szkoły: wrzesień 2020 - czy uczniowie wrócą do szkół?

Powrót do szkoły we wrześniu 2020 zależy jest oczywiście od rozwoju pandemii i wskaźnika zachorowań. Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia nieustannie obserwuje dynamicznie zmieniającą się sytuację i na tę chwilę ciężko powiedzieć, jak będzie wyglądać ona po wakacjach. Powrót do szkolnych ławek nie jest pewny również wtedy, jeśli nie będzie gwałtownego wzrostu zachorowań, o czym poinformował Dariusz Piontkowski. Szef resortu edukacji przekazał, że zależy on bezpośrednio od dyrektora każdej placówki.  

Od września dyrektor szkoły indywidualnie będzie podejmował decyzje o wprowadzeniu kształcenia na odległość

- powiedział Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski, Dziennikowi Gazecie Prawnej. Może się okazać, że pod koniec sierpnia dowiecie się i przeczytacie informację na stronie internetowej lub drzwiach swojej szkoły: od września szkoła pozostanie zamknięta, a tryb nauczania zdalnego kontynuowany. Zgodnie z rozporządzeniem (...). Ministerstwo Edukacji Narodowej bierze pod uwagę, że szkoły nie będą mogły być otwarte we wrześniu. Wówczas kontynuowana będzie nauka w trybie zdalnym. Nie jest tajemnicą, że nauka online odbywała się tylko częściowo i to wyłącznie w starszych klasach. Najmłodsze roczniki nabywały wiedzę szkolną wyłącznie bazując na materiałach, które otrzymywali od swoich nauczycieli. W nowym roku szkolnym ma się to zmienić. 

Przeczytaj też: Rok szkolny 2020/21 - od września uczniowie wrócą do lekcji zdalnych? MEN planuje zmiany

Koniec roku szkolnego w zdalnej szkole. Pożegnanie online

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze