Tych bohaterów memów znamy wszyscy. Jak dziś wyglądają?

i

Autor: Dave Roth

Tych bohaterów memów znamy wszyscy. Jak dziś wyglądają?

2022-09-12 11:24

Ich twarze zna cały Internet, jednak mało kto wie, jak się nazywają i kim są naprawdę. Stali się bohaterami memów, choć wcale nie prosili się o sławę. Kim są i czym zajmują się słynne twarze Internetowych obrazków z podpisami? Jak powstały zdjęcia, które zdobyły wasze serca? Będziecie zaskoczeni!

Zdjęcia, które stały się memem, podbiły Internet. Są obrazki, które znają niemal wszyscy. Rozpoznawalność, oprócz śmiesznych podpisów, przyniosły im wyjątkowe twarze i widoczne na nich emocje.  Jak to się stało, że powstały tak memiczne fotografie i filmy? Kim są osoby, których twarze zostały wykorzystane w słynnych obrazkach ze śmiesznymi podpisami, czyli memach? Okazuje się, że większość z nich wcale nie chciała być sławna i rozpoznawalna. Ich "sukces" w dużej mierze jest dziełem przypadku i odpowiedniego uchwycenia danej chwili. Niemal każdy kojarzy ich twarze, niestety mało kto wie, kim tak naprawdę są bohaterowie memów.

Zapomniane utwory, które zyskały kolejne życie przez TikToka. Są starsze niż myślisz!

HEJT NA WF, JAKUB GRABOWSKI, SEKRETY MUNDIALU, ILE PALI CZOŁG | ESKA XD #057

Impreza informatyków - mem

Zaczynamy od rodzimego podwórka. Zdjęcie, które opisuje się jako "impreza informatyków", to klasyk polskiego Internetu. Kim są chłopcy w okularach, którzy siedzą przy stoliku? To czterech uczestników olimpiady matematycznej. Ciekawostką jest to, że jeden z nich,Tomasz Czajka to jeden z najlepszych programistów w naszym kraju. Obecnie pracuje w firmie SpaceX, czyli kosmicznej spółce Elona Muska.

Zdjęcie z dziewczynką na tle płonącego domu

W 2005 roku do sieci wrzucono zdjęcie, na którym 4-letnia Zoe stoi przed domem, który gaszą strażacy. Dziewczynkę szybko okrzyknięto mianem "Disaster Girl". Zoe stała się symbolem wielu klęsk. Po latach udało się jej nawet zarobić na tym zdjęciu! Zdjęcie, które zrobił jej tata, kiedy była mała, sprzedała za 500 tys. dolarów.

Zjarany Zbyszek - mem

Zjarany Zbyszek, to nikt inny jak Connor Sinclair, który kilka lat temu został brutalnie obudzony przez kolegę podczas wakacji na Ibizie.

Succes Kid - mem

To jeden z tych memów, który zna każdy. Mowa oczywiście o Succes Kid, czyli 11-miesięcznym Sammy Griner. Chłopczyk, który został uwieczniony na zdjęciu przez swoją mamę, próbował zjeść piasek. Początkowo mem nosił nazwę "nienawidzę zamków z piasku", jednak to właśnie jako Succes Kid zyskało największą popularność. W kwietniu 2015 roku chłopiec wykorzystał swoją popularność i zebrał na platformie crowdfundingowej prawie 100 tysięcy dolarów na operację nerki swojego ojca.

Przerażający filtr na TikToku. Rodzice straszą nim dzieci i zbierają polubienia

Side-Eyeing Chloe - mem z zaskoczoną dziewczynką

Skonsternowana dziewczynka, która siedzi w foteliku i ma zdziwioną minę szybko została okrzyknięta hitem Internetu. Mowa o 3-letniej wówczas Chloe Clem, którą rodzice zaskoczyli informacją, że jadą własnie do Disneylandu. Jej mina wynika z niesamowitego zaskoczenia. Chloe stała się bohaterką internetowych memów. Obecnie dziewczynka ma 7 lat.

Sonda
Który mem jest twoim ulubionym?