Trąba powietrzna, ulewy i burze! Nadciąga pogodowy armagedon

Burza z piorunami
Autor: Tomasz Kawka/East News

Pogoda w ostatnich dniach nie rozpieszcza. W zdecydowanej większości województw silnym upałom towarzyszą równie silne burze. Najbliższe dni nie przyniosą upragnionego ukojenia. Wręcz przeciwnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował odpowiednie ostrzeżenia o niebezpieczeństwie.

Trąby powietrzne, ulewy i silne burze - prognoza pogody na najbliższe dni z pewnością nie ucieszy mieszkańców zdecydowanej większości województw. Wszyscy ci, którzy liczyli na to, że weekend 17-18 lipca przyniesie ukojenie, nie będą usatysfakcjonowani. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że najbliższe doby również upłyną pod znakiem gwałtownych burz, ulew i sięgających ponad 30 stopni Celsjusza temperatur. Kontrolujący zmiany w pogodzie Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej poinformował nawet o wystąpieniu trąby powietrznej!

Prognoza pogody stale się zmienia, jednak jedno pozostaje niezmienne - w zdecydowanej większości regionów panują niekorzystne warunki, takie jak silne upały, burze, a nawet trąby powietrzne. IMGW poinformował, że na Lubelszczyźnie trąba powietrzna już się pojawiła. Szczególnie niebezpiecznie zapowiada się noc z 17 na 18 lipca. Zdaniem ekspertów w nocy burze będą występować niemalże w całym kraju. Wyjątkiem ma być północny zachód Polski.

Nadciąga pogodowy armagedon

Zamiast lepiej, z dnia na dzień jest coraz gorzej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje, że najbliższe dni będą bardzo burzowe. Niewykluczone jest pojawienie się trąb powietrznych! Dla północno-wschodnich powiatów województwa mazowieckiego zostało wydane ostrzeżenie najwyższego stopnia przed silnymi burzami z gradem. Polscy Łowcy Burz dodają, że zagrożeni są też mieszkańcy północnego wschodu Polski.

Nawałnice i burze przechodzą nad Polską
Najnowsze