To nie koniec lata! Fala upałów uderzy ze ZDWOJONĄ siłą

2021-07-06 16:41 MK
Upał
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Jeśli myśleliście, że to już koniec lata, to byliście w błędzie. Eksperci pogodowi zapowiadają, że po krótkotrwałym ochłodzeniu fala upałów uderzy w Polskę ze zdwojoną siłą, a termometry znów pokażą ponad 30 stopni. Kiedy można spodziewać się powrotu wysokich temperatur?

Fala upałów uderzy ze zdwojoną siłą - to już właściwie pewne. Tegoroczne lato zaczęło się dość późno, ale jak alarmują synoptycy, może być ono znacznie dłuższe od tych w latach ubiegłych. Po krótkotrwałym ochłodzeniu, które zawitało do Polski na początku zeszłego tygodnia, mieszkańcy właściwie wszystkich regionów w naszym kraju powinni spodziewać się wynoszących ponad 30 stopni temperatur. Synoptycy informują, że w najbliższych dniach żar ponownie poleje się z nieba. Wszystko wskazuje na to, że tym razem upały zakończą się jednak równie szybko, jak ostatnio. 

Początek upałów w Polsce datowano na wtorek, 6 lipca. Tego dnia w aż dwóch województwach (opolskim i dolnośląskim) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia. Eksperci zapowiedzieli, ze w następnych dniach zostaną one wydane także w innych województwach. Najcieplej ma być na wschodzie naszego kraju.

Fala upałów w Polsce - kiedy?

Najbliższe dni zapowiadają się naprawdę upalnie! Zdaniem ekspertów tak ciepło jeszcze nie było. Środa 7 lipca obfitować będzie w zagrażające zdrowiu ludzi temperatury, w związku z czym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował odpowiednie komunikaty dla mieszkańców poszczególnych województw. Zdaniem synoptyków upały w Polsce mają się utrzymywać do piątku, 9 lipca.

Upał w stolicy. Tu możesz się ochłodzić
Najnowsze