To już koniec pogodowego armagedonu? Nieoczekiwana zmiana pogody

2021-07-18 19:52 MK
Burza z piorunami
Autor: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Trąby powietrzne, silne upały i towarzyszące im burze. Tak wyglądały ostatnie dni w większości polskich województw. Wiele osób zastanawia się, kiedy nastąpi koniec pogodowego armagedonu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty najwyższego stopnia, ale zapowiedział też wyczekiwaną zmianę pogody.

Kiedy koniec burz? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje coraz więcej osób zaniepokojonych i zmęczonych pogodą, jaka towarzyszy niemalże mieszkańcom całej Polski. Zgodnie z prognozami ekspertów pogodowych ostatnie dni przyniosły prawdziwy armagedon pogodowy. Upały, silne burze, opady deszczu i gradu, a nawet trąby powietrzne występujące w poszczególnych regionach naszego kraju - tak wyglądały minione doby. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej stale informował o niekorzystnych zmianach, wydając adekwatne alerty. Na niedzielę 18 lipca ponownie wydano te najwyższego stopnia! Mają one obowiązywać do poniedziałku rano. Według prognoz najbardziej narażeni są mieszkańcy województw lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Można się tam spodziewać nawet trąb powietrznych. Dobra wiadomość jest taka, że mają to być ostatnie tak burzowe dni. IMGW zapowiada zmiany w pogodzie.

Kiedy koniec burz?

Dla wszystkich tych, którzy mają już dość panującej aury, mamy dobrą wiadomość. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w niedzielę, że to już ostatnia doba z tak intensywnymi zjawiskami burzowymi. Nowy tydzień ma przynieść upragnione ukojenie. Synoptycy in formują, że w przyszłym tygodniu odczuwalne będzie ochłodzenie, a tym samym zmniejszy się częstotliwość występowania burz. Wskaźniki na termometrach będą pokazywać około 24 stopni Celsjusza. 

Nawałnice i burze przechodzą nad Polską
Najnowsze