To już definitywny koniec lata? Prognoza pogody rozwiewa wątpliwości

2021-09-16 10:50
Jesień
Autor: Pixabay

Jeszcze kilka dni temu można było odnieść wrażenie, że wróciło lato, a na jesień będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Najnowsze prognozy pogody nie napawają jednak optymizmem. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że lada moment nastąpi ochłodzenie, które będzie można traktować jako symboliczny początek jesieni.

Prognoza pogody na drugą połowę września nie zachwyca. Eksperci pogodowi informują, że do Polski nadciągnie ochłodzenie, które zwiastować będzie nadejście jesieni z prawdziwego zdarzenia. Z pewnością będzie to szokiem dla wielu osób, które liczyły na przedłużenie lata w związku ze znacznym ociepleniem, jakie można było zaobserwować w ostatnich dniach. Pogoda po raz kolejny nas zaskoczy, ale tym razem nie będzie to zmiana na korzyść.

Choć w niektórych europejskich krajach lato trwa jeszcze w najlepsze, w Polsce powoli trzeba będzie oswajać się z jesienną aurą. Wskaźniki na termometrach pokażą znacznie mniej stopni, a ochłodzeniu towarzyszyć będą również opady deszczu. Serwis Fani Pogody przewiduje nawet silne burze z piorunami. Kiedy nastąpi załamanie pogody i zamiast lata, poczujemy jesień? Synoptycy nie mają wątpliwości, która noc będzie przełomowa.

Pogoda - ochłodzenie w Polsce

Jak zapowiadają synoptycy, jesień w powietrzu będzie już czuć w czwartek, 16 sierpnia. Przełomowa ma być jednak noc z piątku 17 sierpnia na sobotę 18 sierpnia. Wtedy to na termometrach na wschodzie kraju ma się pojawić zaledwie 5 stopni! Eksperci nie mają wątpliwości, że przyszły tydzień upłynie nam pod znakiem znacznego ochłodzenia, a kraj podzieli się na zimniejszy wschód i nieco cieplejszy zachód. Wskaźniki mają pokazywać maksymalnie 18 stopni.

ESKA Live: Shanguy z ekskluzywnym koncertem na ESKA.pl!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze