To dlatego rozpadł się Gang Albanii! Tajemnica rapowego projektu wyciekła po latach

i

Autor: screeny z filmów na YouTube: Gang Albanii - Dla prawdziwych dam / Gang Albanii - Albański raj To dlatego rozpadł się Gang Albanii! Tajemnica rapowego projektu wyciekła po latach

CIEKAWOSTKA

To dlatego rozpadł się Gang Albanii! Tajemnica rapowego projektu wyciekła po latach

2024-05-06 14:41

Gang Albanii był największym rapowym projektem ostatnich lat. Grupa założona przez trzech kolegów nie miała sobie równych zarówno, jeśli chodzi o popularność w internecie, jak i dystrybucję fizyczną. Ich płyty w salonach prasowych sprzedawały się w ogromnej liczbie kopii. Projekt dwóch raperów i jednego producenta pomimo bardzo ostrego i kontrowersyjnego przesłania w swoich piosenkach, cieszył się naprawdę bardzo dużym uznaniem internautów. W momencie, gdy odnosili największe sukcesy nagle, niespodziewanie zniknęli. Dlaczego? Tajemnica została ujawniona dopiero po kilku latach!

Spis treści

  1. Dlaczego Gang Albanii się rozpadł?
  2. Gang Albanii - sukcesy, piosenki, zespół

Dlaczego Gang Albanii się rozpadł? Pytanie przez wiele lat zadawali sobie słuchacze muzyki tego nietypowego projektu. Byli zaskoczeni, że grupa nagle zakończyła działalność, gdy poprzednie albumy cieszyły się rekordową popularnością. Wystarczy przypomnieć, że pierwsza płyta Królowie Życia, wydana w kwietniu 2015 roku, pokryła się diamentem, czyli sprzedaż przekroczyła 150 tysięcy kopii. Założyciele projektu umieścili na nim takie hity, jak Napad na bank, czy chociażby Dla prawdziwych dam. Warto dodać, że ten drugi singiel doczekał się radiowej wersji i od czasu do czasu mogliście usłyszeć go na antenie Radia ESKA. Natomiast wydany w kwietniu 2016 roku album Ciężki Gnój pokrył się podwójną platyną i zawierał między innymi utwór Kocham cię robaczku. W tym samym roku miały pojawić się kolejne zupełnie nowe kawałki, a internauci z dużą niecierpliwością na nie czekali. Na nic, bo trzecia część przygód Popka, Borixona i Roberta M dobiegła końca. Niespodziewanie artyści zakończyli współpracę i nigdy też nie doczekaliśmy się oficjalnego oświadczenia. 

Młody POPEK - tak kiedyś wyglądał. Przed operacjami przystojniak i elegant [ZDJĘCIA]

Te hity mają 10 lat. Niewiarygodne, bo dopiero ich słuchaliśmy! [PLAYLISTA]

Dlaczego Gang Albanii się rozpadł?

Pieniądze, luksus i rozpoznawalność. Gang Albanii w latach 2015 i 2016 był najpopularniejszym projektem w Polsce. Psuć pomiędzy członkami grupy zaczęło się w połowie 2016 roku. Fanom sporo myślenia dała decyzja o zamazaniu twarzy Roberta M w filmie "Popek za Życia". Jednak wcześniejsza wersja, która nie jest już dostępna, została opublikowana z pełnym wizerunkiem krakowskiego producenta. Dużo też mówiło się o wypowiedzi Popka w programie Kuby Wojewódzkiego. Dziennikarz dopytywał, dlaczego wcześniej samozwańczy król Albanii nie zgodził się na wizytę w jego studiu, a raper odpowiedział: "Miałem poje*anego menadżera".

W 2022 roku po sześciu lat milczenia w tej kwestii, podczas jednej z konferencji przed galą Fame MMA, Popek powiedział nieco więcej na ten temat. Ujawnił, że projekt rozpadł się przez pieniądze, a raczej spory wynikające z braku porozumienia w kwestiach finansowych:

Wiadomo nasze drogi Gangu Albanii się rozeszły, za tym poszły pieniądze, gdzieś się pokłóciliśmy, to jest show-biznes, to jest burdel na kółkach, gdzie w tle gra muzyczka i nie raz tak bywa. No i rozje*ało się. Niektóre zespoły się rozpadają i tak było z tym. Trochę żałuję, a trochę nie. Będę robić jeszcze lepsze rzeczy, bo jestem pie*dolnięty i kreatywny na tyle, że nie potrzebuję spotkać się z tymi panami, by zrobić coś zaje*istego.

Gang Albanii - sukcesy, piosenki, zespół

Gang Albanii powstał pod koniec 2014 roku, z inicjatywy Popka i producenta muzycznego Roberta M, który wówczas był znany również jako Rozbójnik Alibaba. Rok później do zespołu dołączył Borixon, a niedługo potem doczekaliśmy się debiutanckiej płyty. Pierwszy koncert odbył się w Sopocie, 25 kwietnia 2015 roku, a Paweł Mikołajuw został pokazany na wielkim telebimie. Przebywał wówczas w swoim garażu w Londynie, gdyż z powodu problemów z prawem nie mógł wrócić do Polski.

Popek - wiek, wzrost, oczy, zęby, blizny, dziewczyna, walki. Paweł Mikołajuw bez tajemnic!

Gang Albanii rozpoczął działalność od wydania singla Kokainowy baron, ale prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazało się wypuszczenie hitu Napad na bank. Utwór pokrył się diamentową płytą, tak samo zresztą jak singiel Albański raj, a także Dla prawdziwych dam. Sama płyta Królowie Życia, to czwarta najchętniej kupowana płyta w 2015 roku.