TikTok pozwany na miliardy funtów! Czy aplikacja wkrótce przestanie działać?

TikTok
Autor: Pixabay.com

TikTok znowu zagrożony? Popularna aplikacja, która znana jest na całym świecie została pozwana na miliardy funtów. Twórcom platformy społecznościowej grozi ogromna kara finansowa, którą być może będą musieli zapłacić. Czego dokładnie dotyczy sprawa i czy to wszystko zagraża TikTokowi w Polsce? Więcej informacji na ten temat widnieje poniżej.

TikTok znowu został pozwany! Historia lubi się powtarzać? Jakiś czas temu popularna na skalę światową platforma miała już swoje problemy i została zablokowana w różnych krajach. Wszystko ze względu na rzekomo wyciekające dane, które zabierały prywatność wszystkim użytkownikom. Sprawa po jakimś czasie wyjaśniła się i ucichła, jednak teraz TikTok znowu jest w ogniu krytyki. Platforma społecznościowa, z której korzysta niemalże każdy nastolatek tym razem boryka się z zarzutami, które skierowała w jej stronę brytyjska aktywistka Anne Longfield. Czego dokładnie dotyczy sprawa?

Okazuje się, że według Anne, TikTok gromadzi i wykorzystuje dane dzieci bez wymaganych zgód. Mowa o takich danych jak numery telefonów, dane biometryczne, dokładna lokalizacja oraz oczywiście nagrania wideo. Sprawa zrobiła się na tyle głośna, że opisało ją nawet BBC, które zakomunikowało, że jeśli pozew wygra aktywistka, każdy użytkownik uwzględniony w papierach otrzyma tysiące funtów. Z kolei twórcy aplikacji TikToka, jeśli przegrają sprawę będą musieli ponieść ogromną karę finansową o wartości miliardów funtów. 

TikTok w Polsce zostanie usunięty? 

TikTok obecnie jest w ogniu krytyki. Jeśli Anne Longfield wraz ze swoimi prawnikami wygra sprawę w sądzie i udowodni, że popularna aplikacja gromadzi bezprawnie dane użytkowników, platforma społecznościowa zostanie mocno zachwiana. Czy będzie dalej działać w naszym kraju? Trudno powiedzieć, jaka jest przyszłość TikToka, szczególnie teraz, kiedy musimy czekać na rozwój tej głośnej sprawy. 

TikTok - hity 2021. Te piosenki podbiły muzyczną aplikację!
Najnowsze