TikTok może zablokować twój film! Sprawdź dlaczego i jak tego uniknąć

2020-06-27 12:43
TikTok wprowadza nową funkcje. Co to jest deepfake?
Autor: Kuba Adamiak / Tik Tok Radia ESKA TikTok wprowadza nową funkcje. Co to jest deepfake?

TikTok może zablokować niektóre filmy influencerom. Wyciszanie postów i zmniejszanie zasięgów może stać się normą, jeżeli twórcy nie dostosują się do nowej polityki platformy. Dlaczego TikTok blokuje wybrane produkcje? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl.

Blady strach padł na influencerów, którzy publikują różnego typu filmy na platformie TikTok. Okazuje się, że zarządzający aplikacją, postanowili zmienić swoją politykę i sprawdzać dokładnie skąd czerpane są źródła muzyczne. Wielu TikTokerów w ciągu ostatnich kilku dni zauważyło, że spadły im zasięgi filmów, które wstawiają na swoje konta. O co dokładnie chodzi? Co zrobić, aby platforma nie zablokowała Wam filmów? Sprawdzamy to na ESKA.pl.

Dlaczego TikTok blokuje filmy?

TikTok od początku roku, postanowił zmienić politykę związaną z produkcjami wideo, które pojawiają się w aplikacji. Należy bardzo uważać, jakie filmy wrzucamy na swoje kanały, ponieważ niektórzy popularni tiktokerzy już spotkali się z blokadą wideo na swoich kontach. Dlaczego? Okazuje się, że TikTok zaczął walczyć z bezprawnym wykorzystywaniem muzyki. Jeżeli algorytm wyłapie, że taka produkcja pojawiła się na naszym koncie, bardzo szybko ją wyciszy, ustawi jako film prywatny i obniży zasięgi dotarcia do znajomych, przez co możecie nie pojawić się w popularnej karcie Dla Ciebie. Jak tego uniknąć? Wystarczy, że będziecie nagrywać TikToki i wrzucać je do utworów muzycznych, które oficjalnie widnieją w bazie.

Najnowsze