Thanksgiving Day - Święto Dziękczynienia. Kiedy jest i o co w nim chodzi?

2017-11-22 10:26
Thanksgiving Day - Święto Dziękczynienia. Kiedy jest i o co w nim chodzi?
Autor: Fot. East News Święto Dziękczynienia - kiedy wypada największe amerykańskie święto?

To jedno z najważniejszych świąt w USA! Jak wyglądają obchody Święta Dziękczynienia? W jaki dzień przypada? Wszystko co powinniście wiedzieć znajdziecie na ESKA.pl

Święto Dziękczynienia czyli Thanksgiving Day to jedno z najważniejszych świąt dla mieszkańców USA. Obchodzi się je w czwarty czwartek listopada. W tym roku wypada ono 23.11. Amerykanie ponownie spotkają się całą rodziną i wspólnie zjedzą pieczonego indyka. 

Thanksgiving Day - historia

Święto Dziękczynienia obchodzą wszyscy Amerykanie niezależnie od wyznawanej religii. Do wspólnych tradycji prócz posiłku należą między innymi oglądanie meczu futbolu amerykańskiego i parady. Alternatywną nazwą dnia jest Dzień Indyka ze względu na to, iż właśnie jego spożywają mieszkańcy USA. Ale skąd się to wzięło? Zgodnie z legendą był to jeden z pierwszych posiłków jakie spożył Martin Frobisher. Odprawił on po swoim przybyciu do obecnej Ameryki oficjalny ceremoniał w miejscu, które teraz nazywamy Nową Fundlandią. O święcie opowiada się też wiele innych historii. Obyczaj ściśle wiąże się z zakończeniem zbiorów i podziękowaniem za plony. 

Black friday 2017 - LIDL, BIEDRONKA, TESCO >>

Czarny Piątek

Black Friday to piątek przypadający po Święcie Dziękczynienia. W sklepach spadają na jeden dzień ceny towarów nawet o 50%. Czarny Piątek rozpoczyna sezon świątecznych zakupów. W roku 2017 obchodzić będziemy go 24 listopada. Co ciekawe tradycja rozpowszechniła się w innych krajach. Weekend obniżek popularny stał się również w Polsce. 

Najnowsze