Teledyski inspirowane filmami. Ariana jak Lindsay Lohan, a Madonna niczym Marilyn Monroe

2020-07-02 14:20 Maksymilian Kluziewicz
Ariana Grande
Autor: YouTube/Ariana Grande

Kręcenie teledysków to, poza koncertami, ulubiona część pracy dla wielu gwiazd muzyki. Kto z nas nie chciał choć na chwilę stać się kimś innym? Odpowiednia charakteryzacja, plan zdjęciowy i scenariusz - to wszystko sprawia, że wokaliści mogą poczuć się jak profesjonalni aktorzy. Na ESKA.pl prezentujemy listę kilku klipów, które inspirowane były kinowymi hitami.

Teledyski inspirowane filmami zobaczycie już teraz na ESKA.pl. Fani muzyki doskonale zdają sobie sprawę z mocy, jaką mają wideoklipy. Nierzadko, właśnie dzięki dobrze zrealizowanemu obrazowi, piosenka stała się międzynarodowym hitem. Artyści w swoich klipach stawiają na różne rozwiązania. Jedni pragną jak największej ilości efektów specjalnych, inni przygotowują skomplikowane układy choreograficzne, a jeszcze inni stawiają na fabułę, która ma zaskoczyć widza. I choć standardowe teledyski trwają zaledwie kilka minut, występujące w nich gwiazdy mogą poczuć się jak profesjonalni aktorzy na planie. Wokaliści i wokalistki tacy jak Ariana Grande, Madonna czy Michael Jackson poszli nawet o krok dalej i stworzyli wideoklipy inspirowane hitowymi filmami. Kto jeszcze? Zobaczcie naszą listę na ESKA.pl.

Jesper Jenset usiadł na krześle i zagrał wielkie hity! Ten występ w Domowym Graniu rozbił bank!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Ariana Grande - Thank U, Next

Idealnym przykładem klipu, który jest mocno inspirowany kinowymi hitami, jest zdecydowanie ten nakręcony do kawałka Thank U, Next. W trwającym ponad 5 minut wideo, Ariana Grande wciela się w rolę bohaterek takich hitów jak Wredne Dziewczyny, Legalna Blondynka, Dziewczyny z drużyny i Dziś 13, jutro 30.

Madonna - Material Girl

Na samym początku kariery, czyli jeszcze w latach 80., Madonna wielokrotnie naśladowała ikonę kina Marilyn Monroe. W swoim hicie z 1985 roku, artystka wcieliła się w rolę popularnej aktorki z filmu Mężczyźni wolą blondynki. Co ciekawe, na planie klipu do Material Girl, gwiazda poznała swojego przyszłego męża - aktora Seana Penna.

Iggy Azalea - Fancy

To zdecydowanie jeden z największych hitów 2014 roku! Niewątpliwie, na sukces kawałka Fancy wpłynął nakręcony do niego teledysk, w którym Iggy Azalea i towarzysząca jej Charli XCX wcielają się w bohaterki hitu Słodkie zmartwienia.

Britney Spears - Slumber Party

Również księżniczka popu, uważana za jedną z ikon w dziedzinie teledysku, szukała inspiracji w kinowych hitach. W 2016 roku swoją premierę miał klip do piosenki Slumber Party, w której gościnnie pojawiła się Tinashe. Kolorowy wideoklip, pełen tańca i zmysłowych scen, stworzony został na wzór filmu Oczy szeroko otwarte.

Troye Sivan, Charli XCX - 1999

W teledysku zrealizowanym do piosenki o takim tytule nie mogło zabraknąć do oczywistych nawiązań z tamtego okresu. Charli XCX i Troye Sivan wcielili się w role gwiazd Matrixa czy nagrodzonego jedenastoma Oscarami filmu Titanic.

Michael Jackson - Thriller

Gdyby nie ten teledysk, dziś popkultura mogłaby nie wyglądać tak, jak wygląda. Serio. W 1982 roku Michael Jackson przetarł szlaki wszystkim współczesnym artystom. Legendarny klip do Thrillera inspirowany był filmem Noc żywych trupów.

Najnowsze