Te piosenki artyści napisali o innych gwiazdach, a wy nie mieliście o tym pojęcia!

2019-10-01 15:14 MK
Britney Spears Justin Timberlake
Autor: MARIO ANZUONI/EAST NEWS

Artyści muzyczni poruszają w swoich utworach wiele kwestii. Wielu z nich śpiewa o swoich osobistych doświadczeniach, inni zaś kreują rzeczywistość, wcielając się w rolę bohaterów własnych kompozycji. Niejednokrotnie popularni wokaliści nagrali numery o swoich kolegach i koleżankach z branży. I choć w większości przypadków nie zostało to powiedziane wprost, czas i okoliczności ich powstania nie pozostawiały żadnych złudzeń. Sprawdź na ESKA.pl, jakie hity zostały napisane o innych artystach.

To może być prawdziwe zaskoczenie dla wielu z was! Bardzo często, słuchając jakiejś piosenki, nie pomyślelibyśmy, że może ona dotyczyć innego z lubianych przez nas wykonawców. Zazwyczaj, na trop, o kogo naprawdę chodziło autorowi tekstu, wpadają fani, którzy o życiu swojego idola wiedzą niemalże wszystko. Część z utworów, które prezentujemy poniżej to efekt medialnych kłótni, rozstań czy wręcz przeciwnie - stanu zakochania. Które gwiazdy muzyki napisały piosenki o innych gwiazdach? Zobaczcie sami poniżej!

Justin Timberlake - Cry Me A River

Wielki przebój Justina Timberlake'a powstał niedługo po jego głośnym rozstaniu z Britney Spears. Para rozeszła się w 2002 roku i jak podawały wówczas serwisy plotkarskie, powodem zakończenia związku miała być niewierność księżniczki popu. O tym, że Cry Me A River na pewno dotyczy Britney przekonuje teledysk. W klipie do piosenki o nieszczęśliwej miłości pojawiła się aktorka łudząca przypominająca dawną ukochaną piosenkarza.

Britney Spears - Everytime

Britney również postanowiła przelać swoje emocje po rozstaniu z Justinem na papier i w 2003 roku zaprezentowała światu singiel Everytime. Gwiazda w tekście wzruszającej ballady prosi o wybaczenie dawnego ukochanego i przyznaje się do popełnionego błędu.

Taylor Swift - Bad Blood

Dziś Taylor Swift i Katy Perry to ponownie przyjaciółki. Artystki wystąpiły nawet razem w klipie do You Need To Calm Down. Kilka lat temu, o ich konflikcie mówił jednak cały świat. Gwiazdy miały pokłócić się o tancerzy występujących z nimi na trasie koncertowej. Nie jest tajemnicą, że jeden z największych przebojów Swift, czyli Bad Blood, został napisany z myślą o Katy. Co ciekawe, Perry w odwecie napisała kawałek Swish Swish.

Ed Sheeran - Don't

Nie każdy o tym wie, ale popularny brytyjski wokalista miał swego czasu spotykać się z Ellie Goulding. Jak informowały plotkarskie media, wykonawczyni hitu Burn zdradziła jednak Eda z innym muzykiem - Niallem Horanem z One Direction. W efekcie, Sheeran napisał utwór Don't opowiadający o burzliwym romansie.

Miley Cyrus - Malibu

Przez wiele lat, Miley Cyrus i Liam Hemsworth uchodzili za parę idealną. Kiedy była gwiazda Disneya przybrała jednak wulgarny wizerunek, w sieci pojawiło się wiele informacji o kryzysie w ich związku. W 2017 roku Miley powróciła w ugrzecznionej wersji i wydała singiel Malibu, który fani od razu odebrali jako deklarację miłości do Liama. W 2019 roku małżeństwo zdecydowało się na separację. Wielbiciele gwiazdy twierdzą, że jej najnowszy singiel Slide Away również dotyczy popularnego aktora.

Najnowsze