Te gwiazdy muzyki zaczynały w zespołach! Pamiętacie je wszystkie?

2019-10-23 22:27 MK
Camila Cabello, Madonna, Dawid Podsiadło
Autor: materiały prasowe & Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER & Mateusz Ochocki / KFP/ REPORTER

Początki wielkich muzycznych karier wyglądają przeróżnie. Wielu wykonawców, którzy dziś podbijają listy przebojów w naszym kraju, czy też na całym świecie, właściwie od dzieciństwa jest związanych ze śpiewaniem. Część z nich, zanim zaczęła tworzyć solowe hity, była wokalistami w kapelach muzycznych. Niektóre z nich odniosły prawdziwy sukces. Na ESKA.pl przypomnicie sobie, które wielkie gwiazdy zaczynały karierę w zespołach.

Zanim ci artyści zaczęli podbijać serca słuchaczy swoimi solowymi kompozycjami, zbierali cenne doświadczenie sceniczne, śpiewając w zespołach. Aby odnieść sukces w branży muzycznej, nie wystarczy mieć tylko odrobiny szczęścia. Potrzeba też naprawdę wiele wysiłku. Spore grono gwiazd, które dziś odnoszą wielkie sukcesy, zaczynało swoją karierę w bardzo młodym wieku. Część z nich, nie od razu zdecydowała się na działanie w pojedynkę, a na zostanie członkiem kapeli muzycznej. Niektóre powstały na zasadzie castingu z inicjatywy wytwórni muzycznych, inne zaś były tworzone wspólnie z kolegami z osiedla czy też szkoły. Były takie, które odniosły wielki sukces, ale i takie, które pozostały nieznane szerszemu gronu odbiorców. Poniżej przypominamy sylwetki kilku wykonawców, którzy dzisiaj cieszą się wielką popularnością i mają na koncie świetnie sprzedające się krążki, sygnowane tylko i wyłącznie ich imieniem i nazwiskiem, ale w przeszłości były częścią zespołów muzycznych, boysbandów czy też girlsbandów.

Madonna

Amerykańska wokalistka to prawdziwa królowa muzyki pop. Od debiutu w 1982 roku udało jej się sprzedać tyle milionów płyt, ile żadnej innej kobiecie w historii muzyki. Nie każdy wie jednak o tym, że zanim Madonna podbiła listy przebojów solowymi kompozycjami, była członkinią kilku zespołów. Najbardziej przełomowym momentem dla jej kariery było tworzenie grupy The Breakfast Club, w którym początkowo... grała na perkusji.

Camila Cabello

Ciężko sobie wyobrazić, na jakim etapie życia zawodowego byłaby Camila Cabello, gdyby nie jej udział w show X Factor i działalność w girlsbandzie Fifth Harmony. Wspólnie z czterema innymi wokalistkami, artystka wydała kilka wielkich hitów, które odniosły sukces na całym świecie.

Justin Timberlake

Zanim Justin Timberlake został ochrzczony księciem popu, musiał dzielić się zainteresowaniem z pozostałymi członkami boysbandu, w którym zaczynał karierę. Mowa oczywiście o grupie *NSYNC, która pod koniec lat dziewięćdziesiątych i na początku dwutysięcznych odnosiła wielkie sukcesy. Support przed nimi grała sama Britney Spears, późniejsza sympatia Justina.

Robbie Williams

Podobnie wyglądały początki brytyjskiego wokalisty, który wylansował takie solowe hity jak Feel, Angels czy Candy. Wydając debiutancki singiel, Robbie Williams był już dobrze znany na całym świecie. Wszystko za sprawą faktu, iż śpiewał w popularnym boysbandzie Take That, z którym po latach wydał jeszcze jeden wspólny krążek.

Beyonce

Określana przez wielbicieli jako Queen B piosenkarka również zaczynała karierę jako członkini popularnej grupy muzycznej. Wspólnie z Kelly Rowland i Michelle Williams tworzyły girlsband o nazwie Destiny's Child, który zdobył nawet statuetki Grammy. Artystki ponownie wystąpiły wspólnie podczas show Beyonce na Super Bowl w 2013 roku.

Dawid Podsiadło

Czas na polski akcent. Dziś Dawid Podsiadło to największa gwiazda na polskiej scenie muzycznej. Aż ciężko uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu, działał on w zespole Curly Heads. Grupa wzięła nawet udział w castingu do programu Mam Talent, jednak jurorzy nie dostrzegli w niej potencjału, jako w całości.

Najnowsze