Tak źle jeszcze nie było. Nauka zdalna we wszystkich szkołach to już pewniak?

2021-11-26 12:55
Lekcja zdalna przy komputerze
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Najnowsze dane dotyczące funkcjonowania szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą szokować. Jak zauważyli internauci, tak źle w tym roku szkolnym jeszcze nie było. Czy w związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń wszystkie szkoły w Polsce zostaną zamknięte? Nauka zdalna to już właściwie pewniak? Sprawdźcie, co wiadomo na temat lekcji online.

Nauka zdalna we wszystkich szkołach to scenariusz, jakiego nie da się już uniknąć? Takie komentarze pojawiły się pod najnowszym wpisem Ministerstwa Edukacji i Nauki na Twitterze. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, resort regularnie publikuje w sieci dane dotyczące funkcjonowania szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Te najnowsze są naprawdę niepokojące. Internauci od razu zauważyli, że statystyki z dnia 25 listopada są zdecydowanie najgorszymi od początku roku szkolnego 2021/22, czyli od września. Jeśli chodzi o szkoły podstawowe, to aktualnie w trybie stacjonarnym działa już tylko 74,3% wszystkich placówek, natomiast w przypadku szkół ponadpodstawowych - 77,2%. To znacznie gorsze wyniki w stosunku do poprzedniego dnia, gdzie liczba placówek działających normalnie przekraczała w obu przypadkach 80%.

Sonda
Lekcje zdalne - czy chcesz żeby wróciły?

Nauka zdalna we wszystkich szkołach? Dane z 25.11 szokują!

W komentarzach pod wpisami Ministerstwa Edukacji i Nauki rozpętała się burza. Internauci w wieku szkolnym i nie tylko domagają się zamknięcia placówek, tak jak miało to miejsce w zeszłym roku szkolnym. Członkowie resortu nie planują jednak wydawać rozporządzenia na temat ponownego zawieszenia zajęć stacjonarnych we wszystkich szkołach.

Oni zamkną szkoły jak będzie 10%? Co to za sens trzymanie cały czas stacjonarnych jak co kilka dni klasa idzie na zdalne? Lepiej dać miesiąc zdalnych i tyle, albo poczekać do świąt i dać ferie od razu po nowym roku i tyle.

liczę na to, ze zamkną na mikołajki

Tak mało jeszcze za czasów pandemii chyba nie było

W czym problem zamknąć szkoły na miesiąc do świąt? - piszą internauci.

Zgadzacie się z tym, że lekcje zdalne powinny wrócić? Dajcie znać w naszej sondzie!

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze