Tak Polska świętowała wygrane na Eurowizji Junior! Tych momentów nigdy nie zapomnicie

2020-11-27 16:52 Ewelina Kulasza
Roksana Węgiel i Viki Gabor
Autor: EastNews: ARKADIUSZ GOLA/POLSKAPRESSE, AP/Associated Press, Lukasz Kalinowski

Pokazaliśmy już dwa razy, że w Polsce są naprawdę mocne talenty muzyczne! Mowa o Roksanie Węgiel, a także Viki Gabor, które wygrały Konkurs Piosenki dla Dzieci w 2018 i 2019 roku. Czy nasz kraj po raz kolejny odniesie taki sukces? Czy Ala Tracz godnie zastąpi swoje koleżanki po fachu? Dowiemy się już niedługo. Zanim jednak dojdzie do finału, przypomnijmy sobie jak Roxie i Viki świętowały swój sukces!

Eurowizja Junior 2020 zbliża się wielkimi krokami. Emocje kilka dni przed finałem sięgają zenitu, a dodatkowo wracają pozytywne wspomnienia związane z wcześniejszymi edycjami muzycznego Konkursu dla Dzieci. Wszystko dlatego, że Polska dwa razy z rzędu wygrała dziecięcą Eurowizję. Czy czeka nas również trzecia wygrana z rzędu? Tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę 29 listopada, po godzinie 19. Jak na razie jedno jest pewne - polska reprezentantka Ala Tracz ma duże szanse, bo znajduje się w gronie faworytów Konkursu. Jej piosenka I'll Be Standing zgromadziła najwięcej odsłon na YouTube spośród wszystkich, tegorocznych reprezentantów.

2018 rok był pięknym czasem nie tylko dla Roksany Węgiel, ale także dla naszego kraju. Wokalistka w Mińsku zaprezentowała się światu z piosenką Anyone I Want To Be i zachwyciła publiczność i widzów przed telewizorami. W efekcie tego wygrała Eurowizję Junior, dlatego Polska stała się organizatorem kolejnej edycji. W 2019 roku naszą reprezentantką stała się Viki Gabor, koleżanka Roxie z programu The Voice Kids. Viki zaprezentowała się światu w Gliwicach z piosenką Superhero i również zdobyła uznanie i głosy widzów. Wygrana Polski na Eurowizji Junior dwa razy z rzędu, to pierwsza taka sytuacja w historii Konkursu.

Eurowizja Junior 2018 i 2019

Mimo iż organizatorzy prężnie przygotowują się do tegorocznej odsłony Eurowizji Junior, to w sieci Roksana Węgiel, a także Viki Gabor zaczęły z sentymentem wspominać swój wielki dzień. Podzieliły się z fanami swoimi wspomnieniami i emocjami, które towarzyszyły im podczas Konkursu. Również fani pokazują, że uwielbiają wracać do tego czasu, ponieważ udostępniali wiele relacji i zdjęć, na których były widoczne nasze zwyciężczynie. Zwycięskie piosenki Roxie i Viki nadal można usłyszeć w wielu rozgłośniach w Polsce. Poniżej możecie ponownie zobaczyć ich występy i przypomnieć sobie, jak w 2018 i 2019 roku triumfowały na scenie. Te wygrane im się po prostu należały!

Ala Tracz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020!
Najnowsze