Taco Hemingway królował w słuchawkach w lato 2020! Obok niego Quebonafide

Taco Hemingway królował w słuchawkach w lato 2020! Obok niego Quebonafide
Autor: Pawel Skraba/REPORTER / EAST NEWS Taco Hemingway królował w słuchawkach w lato 2020! Obok niego Quebonafide

Kończące się lato było niewątpliwie inne niż wszystkie poprzednie. Jednak to co zostaje bez zmian to fakt, że Polacy najchętniej słuchają rodzimych raperów. Sprawdź jakie utwory królowały w słuchawkach i głośnikach w trakcie tegorocznych wakacji. Lista do sprawdzenia na ESKA.pl!

Hity lata 2020 wybieracie w plebiscycie na ESKA.pl. Tymczasem pojawiło się zestawienie najpopularniejszych numerów w serwisie Spotify. Jak się okazuje najgorętszym hitem lata został utwór Polskie Tango, Taco Hemingwaya, z zawrotną liczbą odtworzeń, która sięga 10 milionów! Zgodnie z przewidywaniami na podium nie zabrakło również piosenki Bubbletea autorstwa Quebonafide i Darii Zawiałow. Podium zaś zamyka A nie pamiętasz jak? w wykonaniu raperów reprezentujących wytwórnię SB Maffija, w składzie: Mata, White 2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk, Beteo.

Wywiad Klaudia Szafrańska, PlanBe, Sir Mich

Hity lata 2020 - Taco Hemingway, Quebonafide, White 2115

Aż 7 spośród 10 najpopularniejszych utworów, których słuchaliśmy w trakcie upalnych dni należy do czołówki polskiego hip-hopu, w tym Taco Hemingwaya Quebonafide, White’a 2115, Maty, Jana-Rapowanie, Białasa, Bedoesa, Reto czy Sobela. Wśród polskich artystów, którzy niewątpliwie skradli serca słuchaczy znalazła się również sanah, której utwór Melodia znalazł się na 5. miejscu najczęściej odtwarzanych utworów, jako jedyny polski utwór pop. 

Na liście top 10 nie zabrakło również miejsca dla popowych utworów z zagranicy. Jak wynika z zestawienia także Harry Styles i The Weeknd posiadają w Polsce szerokie grono oddanych fanów. Co więcej, oba te utwory znalazły się także na liście najpopularniejszych utworów tego lata wśród słuchaczy na całym świecie, na kolejno drugim i piątym miejscu. Oto pełna lista:

  1. Taco Hemingway, Lanek - Polskie tango
  2. Quebonafide, Daria Zawiałow - Bubbleatea
  3. SB Maffija, Mata, White 2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk, Beteo - A nie pamiętasz jak?
  4. Sobel - Impreza
  5. sanah - Melodia
  6. SB Maffija, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Białas, White 2115, Bedoes, Adi Nowak, Beteo, Mata, Solar - Hotel Maffija
  7. Harry Styles - Watermelon Sugar
  8. The Weeknd - Blinding Lights
  9. White 2115 - Morgan
  10. Reto, Kubi Producent - Billy Kid

(Biuro prasowe Spotify Polska)

Najnowsze