Taco Hemingway i żółty golf. O co chodzi w sporze?

2018-07-27 9:58
Taco Hemingway i żółty golf. O co chodzi w sporze?
Autor: fot./screen/youtube.com/QueQuality Taconafide - Kryptowaluty

Żółty golf, który Taco Hemingway ma na sobie w teledysku do utworu Kryptowaluty, stał się przyczyną wielkiego sporu. O co w nim chodzi? Przeczytajcie na ESKA.pl.

Taco Hemingway to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Na koncie ma już kilka świetnych wydawnictw, które zostały docenione przez słuchaczy i krytyków, a jego ostatni album Café Belga z miejsca stał się hitem. Nieco wcześniej podbijał polską scenę wraz z Quebonafide. Na ich wspólnej płycie Soma 0,5 mg znalazł się utwór Kryptowaluty. W teledysku do tego kawałka, Taco Hemingway pokazuje się w żółtym golfie. Właśnie to ubranie stało się teraz przyczyną sporu.

Cafe Belga - gdzie i w jakim mieście jest kawiarnia, o której rapuje Taco Hemingway?

Żółty golf Taco Hemingwaya przyczyną sporu

Żółty golf Taco Hemingwaya widzimy w kilku scenach teledysku do Kryptowalut. Firma ZUO CORP + rozpoznała w ubraniu swój produkt i pochwaliła się tym na Facebooku, publikując kilka fotek z teledysku.

To jednak nie spodobało się wytwórni Asfalt Records, która wydała płytę duetu Quebonafide. Przedstawiciel firmy zażądał od marki odzieżowej usunięcia postu z kadrami z Kryptowalut twierdząc, że jest to bezprawne korzystanie z wizerunku Taco Hemingwaya. Reakcja producenta ubrań była szybka - poprosił o usunięcie z klipu wszystkich scen, na których raper występuje w ich żółtym golfie. Spór toczył się Facebooku, ale komentarze zostały już usunięte. Prawdopodobnie obie firmy uznały, że kłótnia może im tylko zaszkodzić. Nie wiadomo jak skończy się ten spór. Mamy jednak nadzieję, że teledysk do Kryptowalut nie zniknie przez to z internetu.

Taco Hemingway - gdzie słuchać płyty Flagey ONLINE?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze