Szkoły podstawowe będą zamknięte? Te dane mogą niepokoić!

2021-10-22 12:06
Pusta sala lekcyjna
Autor: Piotr Molecki/East News

Zgodnie z zapowiedziami uczniowie rozpoczęli rok szkolny 2021/22 w trybie stacjonarnym. Dane dotyczące funkcjonowania szkół podstawowych zmieniają się z dnia na dzień. Te najnowsze powinny stanowić powody do obaw? Tak wiele placówek nie zawiesiło jeszcze zajęć stacjonarnych! Czy nauka zdalna stanie się jednak faktem? Minister edukacji uspokaja.

Szkoły podstawowe będą zamknięte? Taka obawa pojawiła się w głowach uczniów, którzy stale śledzą dane dotyczące funkcjonowania szkół w Polsce. W związku z sytuacją epidemiologiczną Ministerstwo Edukacji i Nauki regularnie publikuje informacje na temat liczby szkół, które działają w trybie stacjonarnym, trybie hybrydowym oraz trybie mieszanym. Najnowsze z nich nie napawają optymizmem. Jak wynika z infografiki opublikowanej na oficjalnym profilu resortu na Twitterze, blisko 800 szkół podstawowych działa już w trybie mieszanym, zwanym też hybrydowym. Oznacza to, że część uczniów chodzi do normalnie szkół, natomiast druga część bierze udział w lekcjach prowadzonych drogą online. Na przejście na naukę zdalną zdecydowało się natomiast jedynie 25 placówek. Czy takie dane rzeczywiście powinny niepokoić dzieci i młodzież, a także ich rodziców? Minister edukacji wypowiadał się już w tej sprawie.  

Sonda
Nauka zdalna POWINNA wrócić?

Szkoły podstawowe zamknięte? 

Choć w komentarzach pod wpisami ministerstwa pojawiają się sugestie dotyczące ponownego zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach, plany resortu są całkiem inne. Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki wielokrotnie uspokajał uczniów, tłumacząc, że w dobie pandemii sytuacje takie, jak wprowadzenie trybu zdalnego i mieszanego, będą się zdarzać. Zdecydowana większość szkół podstawowych, bo aż 94,3%, działa jednak normalnie i nic nie wskazuje, by niebawem miało się to zmienić. Na ten moment nie ma planów dotyczących powrotu do nauki zdalnej.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze