Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - uczestnicy przed odcinkiem wiedzą, jakie piosenki będą śpiewać!

2020-02-11 13:17
Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - uczestnicy wiedzą, jakie piosenki będą śpiewać!
Autor: "Szansa na sukces" – Eurowizja 2020 – Zwiastun odc. 2 // YouTube.com/TVP VOD Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - uczestnicy wiedzą, jakie piosenki będą śpiewać!

Eurowizja 2020 w maju sprawi, że serca miłośników tego konkursu zabiją szybciej. Będziemy świadkami kolejnej rywalizacji reprezentantów 41. państw, w tym oczywiście Polski. Reprezentant naszego kraju wyłoniony zostanie poprzez preselekcje w Szansie na Sukces. Jak się okazuje, uczestnicy przed odcinkiem wiedzą, na jakie utwory mogą trafić. Szczegóły przybliżamy wam na ESKA.pl

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 trwa w najlepsze! Dowiedzieliśmy się już, że o bilet do Rotterdamu powalczy Kasia Dereń i Alicja Szemplińska. Wokalistki dostały najwyższe noty jury i zwyciężyły dwa pierwsze odcinki preselekcji. Już 16 lutego poznamy trzecią, ostatnią osobę, która zapewni sobie miejsce w finale. Faworytem fanów jest Albert Cerny, który w ubiegłym roku ze swoim zespołem Lake Malawi, wystąpił na Eurowizji w barwach Czech. Nie należy jednak skreślać pozostałych kandydatów, ponieważ zapewniamy, że rywalizacja będzie wyrównana. Dlatego też nie możecie jej przegapić. Kulisy preselekcji najlepiej zna produkcja formatu, a internauci snują swoje podejrzenia i dzielą się z nimi na wielu profilach czy zamkniętych grupach na Facebooku. Szczególnie po emisji drugiego odcinka, zastanawiali się, czy uczestnicy walczący w preselekcjach wiedzą, jakie piosenki będą śpiewać. Sugerować, że tak właśnie jest, zaczęli po tym, gdy Weronika Curyło doskonale znała tekst niemieckojęzycznej piosenki Dschinghis Khan. Co więcej trudny tekst znała również Paulina Czapla, która pośpiewywała sobie ten przebój siedząc na kanapie. Saszan natomiast szybko opanowała tekst oraz sceniczne ruchy w rytm Congratulations. Otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź Telewizji Polskiej w tej sprawie. 

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - piosenki

Zagorzała dyskusja trwała w internecie po drugim odcinku eurowizyjnego wydania Szansy na Sukces. Wiele osób zauważyło, że uczestnicy Eurowizji doskonale znają tekst wszystkich piosenek. I tak faktycznie jest. Jak się dowiedzieliśmy, znają wcześniej listę piosenek, jednak nie wiedzą, na jaki utwór - spośród wszystkich siedmiu - trafią. Dowiadują się dopiero po tym, gdy Artur Orzech wylosuje numerek. 

Telewizja Polska na nasze życzenie wydała oświadczenie, w którym padają słowa:

(...) Uczestnicy wcześniej znali wszystkie te utwory, ich formę i oryginalne tonacje. Dzięki temu mogli się przygotować do ich wykonania i temu też zawdzięczamy wysoki poziom programu, który przyciągnął rzesze fanów.

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 emitowana jest na antenie telewizyjnej Dwójki w każdą niedzielę od 2 lutego. O tym, kto pojawi się w wielkim finale zadecydowała specjalna komisja, w składzie Cleo, Michał Szpak oraz Gromee. W każdym z odcinków występuje siedmioro uczestników. Ostatniego finalistę poznamy w niedzielę, 16 lutego. 

Najnowsze