Eurowizja 2020 - znamy szczegóły preselekcji w Szansie na Sukces [TYLKO U NAS]

2020-02-02 9:59
Eurowizja 2020 - znamy szczegóły preselekcji w Szansie na Sukces [TYLKO U NAS]
Autor: Michal WARGIN/East News Eurowizja 2020 - znamy szczegóły preselekcji w Szansie na Sukces [TYLKO U NAS]

Eurowizja 2020 - Polska, wybierze swojego uczestnika na kompletnie nowych zasadach! Krótki komunikat TVP, który pojawił się na początku roku, ujawnił nowe zasady wyboru reprezentanta Polski na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Teraz jeszcze więcej dowiedzieliśmy się za sprawą rozmowy z Telewizją Polską. Dokładne szczegóły poznacie, tylko na ESKA.pl!

Szansa na Sukces wyłoni swojego reprezentanta Polski na Eurowizję 2020, która odbędzie się już w maju. Wiadomo, że polski uczestnik 65. Konkursu Piosenki Eurowizji zostanie wybrany na zupełnie nowych zasadach. Po sukcesach Viki Gabor, takich jak wygrana dziecięcej edycji formatu Szansy na Sukces, a następnie zakwalifikowanie się do Eurowizji Junior 2019 i zdobycie tam pierwszego miejsca sprawiły, że TVP stawia na sprawdzony sposób. Szansa na Sukces, której gospodarzem jest Artur Orzech chcę dać możliwość rozwoju nowym uczestnikom, a wygranemu program, zapewnić bilet na Konkurs Piosenki Eurowizji. Na początku roku w Telewizja Polska, w krótkim komunikacie przedstawiła zasady wyboru reprezentanta. Wynika z niego między innymi to, że nowy Eurowizyjny format Szansy na Sukces odbędzie się między 2-23 lutego.

Zobacz: Eurowizja 2020 - NOWE ZASADY wyboru reprezentanta Polski! To pierwszy raz w historii!

W Eurowizji 2020 wystąpią reprezentanci z 41 krajów, a poprowadzą go Chantal Janzen, Jan Smit oraz Edsilia Rombley. Hasło przewodnie konkursu brzmi Open Up i nawiązuje do samego logo jak i projektu sceny.

EUROWIZJA 2020 - dokładne szczegóły TYLKO U NAS

Eurowizja 2020 tym razem odbędzie się w Holandii, a dokładnie w Rotterdamie. 65. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 12, 14 i 16 maja, a emocje związane z tym wydarzeniem wciąż nieustannie rosną. Zasady preselekcji Eurowizji 2020 są jasne i klarowne. Po selekcji osób w eurowizyjnej Szansie na Sukces, nastąpi drugi etap. Jak poinformowała nas Telewizja Polska, w każdym z odcinków udział weźmie 7. uczestników, a ich występy oceni Jury. W tym składzie zobaczymy Cleo, Michała Szpaka i Gromee'ego. W pierwszym odcinku uczestnicy zaśpiewają hity ABBY, w drugim pojawią się największe hity Eurowizji, a w trzecim wydaniu usłyszymy przeboje zespołu The Beatles. W czwartym tygodniu dowiemy, kto otrzyma bile na Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Zwycięzcę wyłonią telewidzowie. 

Najnowsze