Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - piosenki w finale. Co zaśpiewa Szemplińska, Dereń i Cerny?

2020-02-23 14:15
Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - piosenki w finale. Co zaśpiewa Szemplińska, Dereń i Cerny?
Autor: Karol Makurat/REPORTER/EAST NEWS (Albert Cerny) /// Mateusz Jagielski/East News (Alicja Szemplińska) Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - piosenki w finale. Co zaśpiewa Szemplińska, Dereń i Cerny?

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 wkroczyła w decydujący etap. Już wiadomo, że 23 lutego o bilet do Rotterdamu powalczy troje najlepszych uczestników eliminacji: Kasia Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Cerny. Jakie piosenki zaprezentują w finałowym odcinku? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły - na ESKA.pl!

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - piosenki w finale rozgrzeją publiczność w studiu i przed telewizorami. Najwięksi fani konkursu z Polski, ale nie tylko, z niecierpliwością czekają na ogłoszenie oficjalnego reprezentanta. Być może będzie to Kasia Dereń, która wygrała pierwszy odcinek eurowizyjnego wydania Szansy na Sukces? Takie same szanse ma Alicja Szemplińska, która zagwarantowała sobie udział w finale krajowych eliminacji śpiewając hit To nie ja, Edyty Górniak. Wiadomo też, że o bilet do Rotterdamu śpiewający bój stoczy lider zespołu Lake Malawi, czyli Albert Cerny. Troje laureatów zostało wybranych przez jury w składzie: Michał Szpak, Cleo i Gromee. Jak wygląda finał Szansy na Sukces Eurowizja 2020? Co zaśpiewa Szemplińska, Dereń i Cerny? Garść szczegółów podrzucamy w tym miejscu na ESKA.pl.

Zobacz: Wielka gwiazda Eurowizji szczerze o Viki Gabor. Jest gotowa na międzynarodową karierę?

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - PIOSENKI

Szansa na sukces Eurowizja 2020 - finał na żywo 23 lutego rozpocznie się o godzinie 15:15. Zwycięzcę poznacie godzinę później na ESKA.pl. Każdy z wykonawców, który przebrnął przez odcinki eliminacyjne, czyli: Kasia Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Cerny, zaśpiewa cover eurowizyjnego hitu i swój własny kawałek, z którym chce reprezentować Polskę na Eurowizji 2020. O tym, kto zdobędzie bilet zadecyduje jury, Telewizja Polska, a także widzowie w głosowaniu SMS.

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - Alicja Szemplińska

Co zaśpiewa Alicja Szemplińska? Zwyciężczyni The Voice of Poland 10 zdradziła w rozmowie z eurowizja.org, że jej piosenkę stworzył Patryk Kumór i Dominik Buczkowski-Wojtaszek. Dodatkowym autorem jest Laurell Barker, która współtworzyła utwór She Got Me, Luca Haniego (4. miejsce na Eurowizji 2019), czy brytyjskiego Bigger than us od Michaela Rice'a. Dodatkowo pamiętamy ją ze współpracy z Margaret przy hicie Tempo. Nie znamy tytułu utworu, ale wiadomo, że poznamy go podczas niedzielnego odcinka Szansy na Sukces.

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - Albert Cerny

Co zaśpiewa Albert Cerny? W rozmowie z serwisem eurowizja.org, wokalista zdradził, że w finale Szansy na Sukces wykona najnowszy kawałek zespołu Lake Malawi. Mowa o singlu Lucy. 

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - Kasia Dereń

Kasia Dereń jest pierwszą finalistką preselekcji do Eurowizji i od razu wzięła się za nagrywanie eurowizyjnego hitu, który być może przekona Telewizję Polską i widzów. Wokalistka przy swoim utworze, co potwierdziła nam artystka, współpracowała z Piotrem Walickim, który odniósł w przeszłości szereg sukcesów z czołowymi wykonawcami polskiej sceny. Pomagał chociażby Kasi Kowalskiej, Natalii Szroeder, KaeNowi czy zespołowi LemON. Za tekst utworu odpowiadają natomiast Marcin Januszkiewicz oraz Mateusz Krautwurst.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze