Syberyjskie mrozy w Polsce 2023 PEWNIAKIEM! Kiedy i gdzie najzimniej?

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Syberyjskie mrozy w Polsce 2023 PEWNIAKIEM! Kiedy i gdzie najzimniej?

Syberyjskie mrozy w Polsce 2023 potwierdzony! Kiedy i gdzie najzimniej?

2023-02-04 0:11

Syberyjskie mrozy w Polsce, ale i w całej Europie zostały potwierdzone przez najlepszych speców od pogody. Synoptycy nie mają wątpliwości, że w niektórych momentach temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. Czy to ostatni ostry atak zimy w tym roku? Przyglądamy się długoterminowej prognozie i przedstawiamy ją na naszej stronie!

Spis treści

  1. Syberyjskie mrozy w Polsce 2023 - kiedy?
  2. Syberyjskie mrozy w Polsce 2023 - gdzie najzimniej?

Syberyjskie mrozy w Polsce 2023 nadciągają i co do tego europejscy synoptycy nie mają wątpliwości! Aktualne prognozy pogody wyliczone przez komputer jasno wskazują, że wyż polarny rozdziela bieguny zimna, przez co otwiera się brama do prawdziwie mroźnego powietrza. To napłynie do Europy jeszcze w pierwszej połowie lutego. Ostrzegaliśmy, że nadciąga bestia ze wschodu, czyli zrobi się naprawdę bardzo chłodno, a do tego dojdą opady śniegu i zamrożonego deszczu. W naszym kraju, jako pierwsi silny mróz odczują mieszkańcy północno-wschodnich części kraju. To właśnie na Podlasiu ma być ponad minus dziesięć stopni Celsjusza. Osoby cierpiące na ból głowy ucieszą się na wieść o tym, że z każdym kolejnym dniem ciśnienie atmosferyczne ma być wyższe.

Syberyjskie mrozy w Polsce 2023 - kiedy?

Silny mróz sięgający -10 stopni Celsjusza, a według niektórych trendów nawet -15 stopni Celsjusza zapowiadany jest między 6 a 20 lutego 2023. Szczególnie zimne będą wieczory i noce. Obliczenia długoterminowe często się nie sprawdzają dokładnie, należy podchodzić do nich dystansem, ale w tym przypadku eksperci przekonują, że zima się jeszcze nie poddała. Taką samą sytuację mieliśmy w 2013 i 2021 roku. Miało być już ciepło, ale w lutym zima niespodziewanie się przedłużyła i przyniosła mroźny marzec. Osoby tęskniące za wiosną i ciepłym powietrzem będą musiały uzbroić się w dużą cierpliwość. 

Pod materiałem wideo dalsza część artykułu.

Hity stycznia 2023 - oto najlepsze piosenki miesiąca! Na podium zaskoczenie.

Syberyjskie mrozy w Polsce 2023 - gdzie najzimniej?

Mroźne zimowe powietrze znad Syberii nadciągnie nad Europę w wyniku układu wiru polarnego. Poduszka powietrzna która tworzy się jesienią, w dużej mierze decyduje o tym, jak będzie wyglądała nasza zima. W momencie, gdy wir jest silny, to pogoda w Polsce przewidywana jest za sprawą wiatrów zachodnich i południowo-zachodnich. Jeśli jest niestabilny lub zaburzony, to trzeba spodziewać się nadejścia zimy północy i wschodu. Układ wiru polarnego doskonale przedstawia poniższa grafika:

Pierwszy powiew syberyjskiego powietrza odczuwalny będzie 6 lutego 2023. Mieszkańcy Podlasia i ogólnie północno-wschodnich regionów naszego kraju jako pierwsi będą zmagać się z temperaturami sięgającymi -5 stopni Celsjusza w dzień i -13 stopni Celsjusza w nocy. Po kilkunastu godzinach mrozy dotrą już nad całą Polskę. 9 lutego 2023 na niebie dużo słońca i bezchmurne niebo, ale nie dajcie się zwieść. To będzie najzimniejszy dzień w lutym. Mrozy sięgające kilku stopni Celsjusza zapowiadane są również dla Warszawy, Krakowa, Gdańska, Rzeszowa i Zakopanego.

Michael Schumacher - nowe zdjęcie wywołało szok! Czy tak dziś wygląda jego twarz?

Sonda
Czekasz jeszcze na śnieg, czy chcesz już wiosnę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE