Święto Dziękczynienia 2018 - potrawy, zwyczaje. Co to takiego?

2018-11-18 20:44
święto dziękczynienia
Autor: East News / WOJTEK LASKI

Święto Dziękczynienia obchodzić będziemy już niebawem! Jakie potrawy i zwyczaje są z nim związane? Co to takiego? 

Święto Dziękczynienia to jeden z najważniejszych dni dla mieszkańców USA, którzy celebrować go będą już 22 listopada! Obchodzone w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada święto ma upamiętniać pierwsze dożynki mieszkańców kolonii Plymouth w 1621. Według legend pielgrzymi i Indianie podzielili się swoim posiłkiem i zasiedli do jednego stołu. Jakie tradycje i zwyczaje związane są z Dniem Indyka?

Święto Dziękczynienia - zwyczaje i tradycje

Święto Dziękczynienia każda rodzina obchodzi inaczej. Niektórzy oglądają mecz, inni wybierają się na paradę. Większość zaprosi na wspólny, uroczysty obiad najbliższą rodzinę lub przyjaciół. W szkołach dzieci przygotowują inscenizacje ze spotkania Indian i pielgrzymów. 

Święto Dziękczynienia - potrawy

W dniu święta każda rodzina serwuje co innego na swoim stole. Niektóre przygotują wyjątkowy pudding, inni - sałatkę jarzynową. Na wszystkich królować będzie indyk, choć nie każdy odważy się upiec go w całości. Chociaż w Polsce nie obchodzimy Święta Dziękczynienia, to nie znaczy, że nie możemy cieszyć się pysznymi potrawami. Tutaj znajdziecie przepisy na tradycyjny Peach pie: amerykański placek z brzoskwiniami i indyka z nadzieniem.

Najnowsze