Skarpetki

i

Autor: East News / Przemek Swiderski

Dwie różne skarpetki - dlaczego zakładamy je 21.03.2019?

2019-03-21 14:18

Dwie różne skarpetki zazwyczaj zakładane są przez osoby niechlujne lub lekko zwariowane. Ta część garderoby kojarzona jest podobnie jak rękawiczki w parach. Nie zawsze jednak pomieszanie dwóch par jest oznaką zapominalstwa. 21 marca robimy to celowo. Czy powodem jest nietypowe przywitanie wiosny? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Pierwszy dzień wiosny świętować można na wiele sposobów. 21 marca to nie tylko czas topienia Marzanny, a i słynny dzień wagarowicza. Wielu uczniów za punkt honoru uznało opuścić zajęcia, by świętować nadejście ulubionej pory roku. Tego dnia obchodzimy również inne bardzo ważne święto, a przyłączenie się do niego manifestujemy przez założenie dwóch różnych skarpetek. 

Przeczytaj też: ZMIANA CZASU 2019 na letni - OSTATNI RAZ? Kiedy przestawiamy zegarki ostatni raz w Polsce?

Dziś Światowy Dzień Zespołu Downa - 21.03.2019

World Down Syndrome Day to święto, które obchodzone jest na całym świecie z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data wiąże się z istotą zaburzenia, jakim jest Zespół Downa – trisomią 21 chromosomudata i rozpoczęciem nowego życia, które symbolizuje wiosna. To właśnie z tej okazji zakładane są dwie różne skarpetki. 

Dziś Światowy Dzień Zespołu Downa - czemu nosimy kolorowe skarpetki? 

Nikt nie zostanie pominięty, to hasło patronujące tegorocznej akcji. Zakładanie kolorowych skarpetek nie do pary jest oznaką tolerancji osób odmiennych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE