Świąteczne piosenki: ile zarabia się na bożonarodzeniowych hitach? Zobaczcie stawki z 2014 roku. [VIDEO]

2014-12-25 19:07
świąteczne piosenki zarabiają miliony
Autor: fot. okładka singla świąteczne piosenki

Świąteczne piosenki to całkiem niezły interes. Biorąc pod uwagę, ile zarabia się na świątecznych hitach, nie dziwi ich coroczny wysyp. Na ESKA.pl prezentujemy stawki, jakie gwiazdy za swoje świąteczne przeboje zgarnęły w 2014 roku. Zobaczcie, które z najpopularniejszych piosenek bożonarodzeniowych przynoszą najwięcej wpływów!

Świąteczne piosenki cieszą nasze uszy w każde święta, a wykonawcom przynoszą pokaźne sumy na konto. Odpowiedź na pytanie, ile zarabia się na piosenkach na święta, zaskoczyła nawet nas. Okazuje się, że wystarczy nagrać jeden hit na Boże Narodzenie i można pławić się w luksusach. Co więcej, jeśli kawałek trafi do grona najpopularniejszych piosenek na święta, jesteśmy ustawieni do końca życia. Udowadnia to serwis Prezzybox, który prowadzi statystyki wpływów generowanych przez świąteczne piosenki. Na ESKA.pl prezentujemy Wam, ile bożonarodzeniowe kawałki zarobiły w samym 2014 roku.

Slade – Mary Xmas Everybody - 1 236 000 funtów
Band Aid – Do They Know It's Christmas? - 941 000 funtów
Shakin' Stevens – Merry Christmas Everyone - 706 000 funtów
Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You - 489 000 funtów
The Pogues – Fairytale of New York - 446 000 funtów
Jona Lewie – Stop The Cavalry - 412 000 funtów
East 17 – Stay Another Day - 412 000 funtów
Wham! - Last Christmas - 411 000 funtów
The Pretenders – 2000 Miles - 274 000 funtów

Życzenia świąteczne bożonarodzeniowe na wesoło! Zaskocz bliskich śmiesznymi życzeniami na Święta!

Podczas gdy w większości przypadków pieniądze rzeczywiście trafią do kieszeni gwiazd, to np. kawałek Do They Know It's Christmas? jest numerem charytatywnym. Suma, którą zarabia, wspiera walkę z głodem w Etiopii.

Warto przypomnieć, że w 2014 roku muzyczne gwiazdy ponowie postanowiły połączyć siły nagrywając cover Do They Know It's Christmas?. Piosenka w wykonaniu m.in. One Direction, Ellie Goulding czy też Eda Sheerana powstała została z myślą o ofiarach Eboli w Afryce.

JB

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze