Super burza nad Polską. Ma 350 km średnicy! Które województwa są zagrożone?

2018-08-11 12:30
Burza
Autor: East News / PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Nadciąga nawałnica z nad Francji. Czy jest się czego obawiać? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Gorące powietrze stało się niezwykle gęste, a wiatr jest coraz silniejszy. To pierwsze oznaki, że nadciąga wielka nawałnica. Ogromna burza we Francji połączyła się z trąba powietrzną. Połamane drzewa, grad, zalane ulice i zerwane dachy - takie są jej skutki. Teraz zjawisko, które ma 350 km średnicy, powoli zbliża się w kierunku naszego kraju. Czy grozi nam niebezpieczeństwo? 

Burze nad Polską - nadchodzi ogromna nawałnica z nad Francji 

Wiatr 120 km/h i 3 godziny intensywnych opadów deszczu, a może nawet gradu. Informacje podał Maciej Ostrowski z ICM Meteo. Najgorzej będzie w centralnej Polsce. We Francji największa z formacji burzowych ma średnicę 350 km, a górna część chmur przekraczała wysokość 12 km.

Burze przejdą jednak w piątek w nocy przez całą Polskę. W sobotę przez cały dzień w wielu województwach temperatura od 20-23 stopni Celsjusza i przelotne opady deszczu. Na pewno popada w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Dużo słońca w Krakowie, Olsztynie, Rzeszowie, a najcieplej będzie we Wrocławiu - 26 stopni Celsjusza.

Pogoda długoterminowa 2018 - ciepło do października! Zaskakująca prognoza

Super burza - gdzie nastąpi wyładowanie?

Najsilniejsze wyładowanie nastąpi najprawdopodobniej nad Warszawą w piątek 10 sierpnia około godziny 19. Zagrożone są jednak również pobliskie obszary, a nawet inne województwa. Na czas burzy należy pozostać w pomieszczeniach, zamknąć okna i odłączyć sprzęty elektroniczne od prądu. Warto również zadbać o bezpieczeństwo naszych zwierząt. Burze z gradem spodziewane są również w nocy i nad ranem. 

Abonenci sieci komórkowych od godzin południowych otrzymywali ostrzeżenia w ramach programU ALERT RCB. Krótką wiadomość tekstową otrzymują osoby znajdujące się w regionie, w którym prognozuje się wystąpienie zjawisk zagrażających życiu i zdrowiu. 

ME lekkoatletyka BERLIN 2018 - WYNIKI: MEDALE i klasyfikacja. Ile medali mają Polacy?

Prognoza pogody - nie daj się zaskoczyć!

Bądź na bieżąco z prognozą pogody - kliknij w grafikę i sprawdź, jak ubrać się do szkoły, pracy i spotkanie z przyjaciółmi.

"Super burza" we Francji spowodowała liczne zniszczenia:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze