Studniówki 2021 - co w zamian? Bale maturalne mogą być inne, niż dotychczas!

2020-12-01 12:02
studniówka
Autor: FOT. DAMIAN KUJAWA/POLSKA PRESS/EastNews

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany niejednej osobie. Brak koncertów czy różnego rodzaju imprez, wywołuje u większości osób smutek. Co w takim razie ze studniówkami? Czy bale maturalne na około 100 dni przed egzaminem dojrzałości nie odbędą się? Niestety w 2021 roku, studniówki mogą wyglądać inaczej, niż dotychczas. Niektórym może się to nie spodobać.

Studniówki 2021 - co w zamian? Bale maturalne mogą być inne, niż dotychczas! Pandemia przyczyniła się do tego, że w naszym kraju nie tylko zostały odwołane większe imprezy, czy koncerty, ale być może nie odbędą się nawet bale wielu tegorocznych maturzystów. Choć oficjalnych wytycznych jeszcze nie ma, to większość i tak odłożyła na bok przygotowania do hucznej imprezy. Ten kto bawił się w poprzednich latach na swojej studniówce, może tylko współczuć rocznikowi, który najprawdopodobniej nie pobawi się na 100 dni przed maturą na swoim balu. Studniówka to nie tylko tradycja, polonez i piękne suknie, ale również fantastyczny klimat i wspomnienia na całe lata. Tegoroczni maturzyści są zasmuceni faktem, że tradycyjne studniówki prawdopodobnie nie odbędą się. Czy w 2021 roku w ogóle nie będą bawić się przed swoim balem? Bale maturalne będą inne, niż do tej pory!

Zwyczaje i przesądy na studniówkach. Czy znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Co według przesądów przynosi maturzystkom pecha?

Studniówki 2021 - co w zamian?

Studniówki zazwyczaj odbywają się w styczniu lub w lutym. To zdecydowanie jedna z najfajniejszych imprez w życiu każdego człowieka, ale również duże zgromadzenia osób, dlatego w związku z obostrzeniami, bale studniówkowe najprawdopodobniej się nie odbędą. Inaczej miałaby się sprawa, gdyby Polska ponownie wróciła do stref - czerwonej, żółtej i zielonej, jednak póki co, taka zmiana się nie zapowiada. Zdaniem byłego ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, ważniejsze jest zdrowie i walka z pandemią, niż studniówki. Niektóre szkoły w Polsce już zaczęły rezygnować z zimowych imprez i przekładają je na wiosnę. Oprócz wiosennych bali maturalnych padł również pomysł, aby tegoroczni maturzyści dołączyli w 2022 roku do zabaw kolejnych maturzystów. Jak będzie w 2021 roku? Czas pokaże, dlatego póki co musimy uzbroić się w cierpliwość.

ESKA XD EXTRA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze