Strefa Jelenia Warszawa 2022 - kto i kiedy wystąpi? Mocny line-up festiwali! [GWIAZDY, DATA]

i

Autor: Strefa Jelenia Strefa Jelenia Warszawa 2022 - kto i kiedy wystąpi? Mocny line-up festiwali! [GWIAZDY, DATA]

Strefa Jelenia Warszawa 2022 - kto i kiedy wystąpi? Mocny line-up festiwali! [GWIAZDY, DATA]

2022-06-29 16:16

Lipiec 2022, a z nim kolejne gorące wieczory w Strefie Jelenia - bifory, aftery i niezapomniane koncerty w kultowej plenerowej przestrzeni na prawym brzegu Wisły. W tym miesiącu zagrają: Małpa, Miętha, Oliwka Brazil, Kacperczyk, Tuzza, Zdechły Osa, Rusina, Szczyl, Frank Leen i Young Igi.

Spis treści

  1. Strefa Jelenia Warszawa 2022 - kto wystąpi? [GWIAZDY]

Strefa Jelenia Warszawa 2022 - kto i kiedy wystąpi? Fani rapu cieszą się z kolejnego hip-hopowego wydarzenia w naszym kraju.  Plenerowa miejscówka, przy Wale Miedzeszyńskim 379, jest miejscem koncertów, imprez, warsztatów i mnóstwa dodatkowych atrakcji. W sezonie 2022 Strefa Jelenia działa od 11 czerwca do 20 sierpnia, w każdy piątek i sobotę. 

Sunrise Festival 2022 - LINE-UP. Kto wystąpi na Sunrise w Kołobrzegu 2022?

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051

Strefa Jelenia Warszawa 2022 - kto wystąpi? [GWIAZDY]

Lipiec w Strefie otwiera koncert, który połączy pokolenia. 1 lipca zagra Małpa, autor kultowego albumu z 2009 roku Kilka numerów o czymś, ostatnio dał o sobie słyszeć przy okazji kolejnej już współpracy z The Returners i wspólnym singlu Drogi dres, który zapowiedział czwarty album artysty pt. Bóg nie gra w kości. 

Kolejny koncert 2 lipca zagra Miętha, czyli duet - raper Skip i producent AWGS. Ich muzyka wymyka się zaszufladkowaniu w jedną kategorię, przywodzi na myśl świeżość i nieszablonowe brzmienia. 

Dawid Podsiadło - KONCERTY Post Produkcja 2022: kiedy i gdzie wystąpi? [DATY, MIASTA]

8 lipca mocny kobiecy głos w line-upie, i jedyna w swoim rodzaju postać na polskiej scenie rapowej - Oliwka Brazil. Jej wyrazisty styl, odważne wersy i mocny wizerunek przywodzą na myśl raperki dotychczas znane nam głównie zza oceanu. Nie bez przyczyny – od pierwszego singla, czyli Big Mommy Oliwka porusza bez pruderii kwestie związane z seksualnością, czym wzbudza niemałe zainteresowanie, i kontrowersje.

9 lipca scenę rozgrzeją bracia Kacperczyk – rodzeństwo, które namieszało w polskim rapie. Paweł i Maciek, zanim dołączyli do wytwórni rapowej, nagrywali i koncertowali jako indie elektroniczne trio Suumoo. Teraz, nadszedł czas na podbijanie rapowych scen, a jedną z nich będzie Strefa Jelenia. Paweł odpowiada za produkcję muzyki i grę na perkusji. Maciej pisze teksty, jest wokalistą i gitarzystą. Artyści mają na koncie współprace z takimi artystami jak Gverilla (“Kalejdoskop”), Ralph Kamiński (Blask), Baasch (Sportowa Warszawa), Julia Wieniawa (Sebiksy).

Sonda
Lubisz chodzić na koncerty?

Tuzza zagra w Strefie 15 lipca. Benito i Ricci, to stołeczni przedstawiciele południowego stylu życia w polskiej rzeczywistości. Trudno ich pomylić z jakimkolwiek innym składem. Charakteryzuje ich erudycja przykrywana warstwami dystansu, neo-italianizmów i poczucia humoru. 

16 lipca wyczekiwany koncert, na scenie Zdechły Osa. Bez wątpienia jedna z bardziej wyrazistych osobowości polskiego undergroundu. Trudno nazwać go jednoznacznie raperem, ale na pewno warto nazwać go wywrotowcem. Mocne brzmienia, punkowe teksty i jeszcze bardziej punkowa atmosfera na koncertach artysty i jego ekipy tworzą unikalność jego projektu. Jak żaden inny twórca potrafi ująć hedonistycznego i dekadenckiego ducha współczesności w formie krótkiej, brudnej, ale nie dającej się zapomnieć piosenki.

Sunrise Festival 2022 - LINE-UP. Kto wystąpi na Sunrise w Kołobrzegu 2022?

22 lipca koncert najgorętszego newcomera ostatnich miesięcy. Rusina to młody, świetnie zapowiadający się raper. Rozpoczął od stworzenia mixtape’a z producentem Learnhowtohustle,  następnie w bezprecedensowy sposób powiększył swoje grono odbiorców mocnymi klipami, które na ten moment przekroczyły 10 milionów odsłon na platformie YouTube oraz na Spotify.

23 czerwca na miesiąc przed SBM FFESTIVAL VOL.6 artyści festiwalu przygotują koncert w Strefie Jelenia. Szczegóły wkrótce. 

W ostatni weekend lipca 29.07 zagrają Szczyl i Frank Leen. SZCZYL to raper o wielkiej wrażliwości i dystansie, co widać już po jego pseudonimie. Blisko mu do autorefleksji, szczerego spojrzenia na świat i samego siebie. Szczyl trzyma się z dala od toksycznej męskości, konwenansów i oczekiwań. Zainteresowanie szybko zmieniło się w niezwykłą, jak na tak krótki czas, popularność. FRANK LEEN to multiinstrumentalista, wokalista i producent. Tworzy muzyczną fuzję, sięgając po nieoczywiste połączenia od dark r&b, po klasycznego rocka. Charakterystyczna harmonia i subtelny wokal wyróżniają Frank Leen'a oryginalnym brzmieniem, a jego młodzieńcza energia i artystyczna wrażliwość to elementy wpływające na sceniczną charyzmę. 

30 lipca na scenie Young Igi. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych młodych raperów, prekursor nowej fali rapu, którego twórczość balansuje na pograniczu trapu i hip-hopu.. Przy swoich albumach współpracował z wieloma twórcami m.in: Kaz Bałagane, Szpaku, Otschodzi, Margaret, czy Kizo. Young Igi jest także jednym z członków supergrupy OIO, którą współtworzy z Otschodzi i OKI-m.