Strajk włoski - co to takiego, czym się wyróżnia? Tak będą protestować nauczyciele!

2019-10-15 9:20 A.D.
Strajk dobry
Autor: East News / Beata Zawrzel/REPORTER

Strajk nauczycieli budzi ciągle ogromne emocje. W całej Polsce przeprowadzone zostały ankiety, które miały na celu określić czy zostanie on zaprzestany całkowicie w nowym roku szkolnym, czy też wznowiony. Pedagodzy w kraju zdecydowali się na rozwiązanie pośrednie. ZNP ogłosił strajk włoski. Co to oznacza?

3 października w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. Dwa dni po nich ma zostać wznowiony strajk nauczycieli. ZNP zapowiedział, że od 15.10.2019 ruszy on w formie strajku włoskiego. Oznacza to, że uczniowie nie mają co liczyć na dodatkowe dni wolne od nauki w październiku. Jak będzie wyglądać strajk nauczycieli w roku szkolnym 2019/2020? Poniżej wyjaśniamy, czym różni się strajk włoski, od tego, który prowadzony był przez pedagogów do tej pory.

Zobacz też: Kiedy spadnie śnieg? Zima w Polsce zaatakuje w PAŹDZIERNIKU?! [POGODA]

Strajk włoski - co to? Czemu stosują go nauczyciele? 

Strajk włoski to według Wikipedii 'forma strajku aktywnego polegająca na wykonywaniu przez pracowników obowiązków służbowych w sposób skrajnie drobiazgowy.' Oznacza to, że nauczyciele skupią się jedynie na nauce w określonym czasie pracy. Zawieszone zostaną wszystkie kółka zainteresowań i wycieczki. Najbardziej ucierpią ambitni uczniowie, którzy lubili angażować się w dodatkowe zajęcia i szkolny samorząd. Lekcje odbywać będą się jednak nieprzerwanie, a strajk może trwać nawet kilka miesięcy! 

Najnowsze