Stare powiedzenia mam i babć - czy potrafisz je dokończyć? QUIZ

2022-05-26 8:08
dziewczynka
Autor: pixabay.com

Kiedyś to było! Nie było internetu, a prawie każda mama czy też babcia używała wobec swoich dzieci i wnuków podobnych sformułowań. Najpopularniejsze było oczywiście zjedz mięsko, a ziemniaczki zostaw. To oczywiście tylko jedno powiedzonko, a było takich perełek również więcej! Czy potrafisz je dokończyć? Zmierz się z naszym quizem!

Stare powiedzenia mam i babć, to prawdziwy hit! Kiedyś nie było internetu, Facebooka czy Instagrama, a mamy czy też babcie używały niemal identycznych sformułowań w stronę swoich dzieci i wnuków. Choć wtedy nie było w tym nic śmiesznego, dziś można powspominać te czasy i mieć z tego ubaw po pachy. Najpopularniejszym powiedzeniem w każdym, polskim domu było to do małego niejadka - zjedz mięsko, a ziemniaczki zostaw. Jak się okazuje, takich sformułowań było dużo więcej, a dziś są tylko pięknym wspomnieniem i okazją do żartów. Co ciekawe, nie tylko mamuśki czy też babcie używały takich klasycznych tekstów, male również nauczyciele w szkołach, czy też dzieci na podwórkach. W dzisiejszych czasach pojawił się nieco inny slogan, a młodzieżowy słownik co chwilę uzupełnia się nowymi powiedzonkami.

Pamiętasz kultowe teksty mam i babć? Zmierz się z naszym quizem poniżej i sprawdź, czy potrafisz je dokończyć. Z pewnością wrócą do Ciebie wspomnienia sprzed lat, a może nawet zaśmiejesz się do łez!

Mama i babcia - typowe teksty. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Nie siedź na zimnym, bo...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze