Stara piosenka Lady Gagi bije rekordy! Wszystko przez… nowy serial Netfliksa

2022-12-02 13:18
Wednesday
Autor: J.B Nicholas / Splash News/EAST NEWS // materiały prasowe Netflix

Czasami wystarczy tylko jeden viralowy film na TikToku, by użyta w nim piosenka stała się międzynarodowym hitem. Przekonała się o tym Lady Gaga, której utwór z 2011 roku zyskał na popularności po tym, jak użyto go w dedykowanym serialowi Wednesday filmiku. Utwór nigdy wcześniej nie cieszył się aż tak wielkim zainteresowaniem słuchaczy.

Będąca serialową adaptacją historia rodziny Addamsów Wednesday to aktualnie wielki hit Netfliksa na całym świecie. Popularność produkcji odczuła też... Lady Gaga i to bynajmniej nie za sprawą udziału w niej czy jakiejkolwiek wypowiedzi, a filmiku opublikowanego na TikToku. Nie jest tajemnicą, że siła aplikacji jest przepotężna. Utwory, które zyskiwały popularność na TikToku, szybko okazywały się wielkimi hitami również na światowych listach przebojów. Wszystko wskazuje na to, że podobny los czeka piosenkę Bloody Mary, która ukazała się drugim krążku Lady Gagi zatytułowanym Born This Way. Piosenka nigdy nie została wybrana jako singiel promujący wydawnictwo, jednak przez lata uchodziła za jednego z faworytów wśród Little Monsters. Po 11 latach kawałek w końcu zyskał zainteresowanie, na jakie zasługiwał od samego początku. Liczba odtworzeń Bloody Mary rośnie z każdym dniem.

"Wednesday" pobiła "Stranger Things"! Serial Tima Burtona z nowym rekordem na Netflix

Julia Żugaj vs. HITY 2000

Lady Gaga - piosenka Bloody Mary

Album Born This Way uchodzi za jedno z najważniejszych dzieł popowych wydanych w XXI wieku. To właśnie z tego krążka pochodzi utwór Bloody Mary, który zyskuje na popularności za sprawą viralowego filmiku na TikToku. Jeden z fanów Wednesday użył kawałka w scenie, w której główna bohaterka tak naprawdę tańczy do singla Goo Goo Muck The Cramps. 

W Polsce Bloody Mary znajduje się na 13. miejscu TOP 50 w serwisie Spotify.

Sonda
Czy Netflix tworzy dobre horrory?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze