Srebrne listki na samochodzie - co oznaczają dla kierowców? Kto je dostanie?

2018-08-28 12:49 M.C.
Srebrne listki dla kierowców - co oznaczają? kto je dostanie?
Autor: fot./screen/youtube.com/Śląskie. Pozytywna energia. Srebrny listek

Samochody z takimi nalepkami niedługo pojawią się na drogach. Na ESKA.pl dowiecie się, co oznaczają srebrne listki na tylnej szybie auta i kto je dostanie.

Srebrne listki dla kierowców - co oznaczają? kto je dostanie? Wiele osób zacznie niedługo zadawać takie pytania. Specjalne nalepki na tylną szybę auta są już rozdawane. Wyglądają podobne do znanych już zielonych listków, które otrzymują młodzi kierowcy. Srebrne listki dostaną jednak inni kierujący pojazdami. Warto dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej.

Ile kosztuje prawo jazdy 2018?

Co oznacza srebrny listek na tylnej szybie?

Srebrne listki, podobnie jak zielone dla młodych kierowców, są informacją dla innych użytkowników ruchu drogowego, że prowadzący tak oznakowanym pojazdem może na przykład potrzebować więcej czasu na manewrowanie. Różnica polega na tym, że srebrne listki są przeznaczone dla osób starszych. Seniorzy nie są już tak wprawnymi kierowcami. Mają też słabszy wzrok i refleks. Naklejka to informacja dla innych kierowców, by byli bardziej wyrozumiali w stosunku do seniorów za kierownicą.

Kto dostanie srebrny listek na samochód?

Akcja jest na razie prowadzona tylko na terenie województwa śląskiego, ale możliwe, że z czasem inne regiony Polski skorzystają z pomysłu. Srebrne listki będą rozdawane podczas akcji samorządu województwa. Seniorzy będą je mogli także otrzymać w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego i w komendach policji.

Najnowsze