Spadające gwiazdy w październiku 2021. Były już Drakonidy, a teraz czas na Rój Orionidów! [DATA, GODZINA]

2021-10-17 16:15
spadające gwiazdy
Autor: pixabay.com

Październik to piękny miesiąc, który kojarzy się wielu osobom ze złotą, polską jesienią. Teraz wielkimi krokami zbliża się już druga noc spadających gwiazd w tym miesiącu, czyli Rój Orionidów. Kiedy będzie można podziwiać deszcz spadających gwiazd? O której godzinie będą najlepiej widoczne?

Spadające gwiazdy w październiku 2021. Były już Drakonidy, a teraz czas na Rój Orionidów! Pod koniec września rozpoczęła się na dobre kolejna pora roku, czyli jesień. Dni są krótsze, a temperatura na dworze nie zachęca do długich spacerów. Trafiają się również pogodne dni, kiedy blask słońca zachęca do działania, a drzewa na dworze lśnią niczym prawdziwe złoto. Co ciekawe, październik 2021 to miesiąc pełen zaskoczeń na niebie. Bowiem w kalendarzu zapisały się takie zjawiska jak spadające Drakonidy, które miały miejsce między 6, a 10 października, Pełnia Księżyca Myśliwych, która rozbłyśnie 20 października, a także Koniunkcja Księżyca z Jowiszem i Saturnem. To jednak nie koniec niespodzianek! Na wszystkich czeka jeszcze Rój Orionidów! Kiedy będzie można podziwiać po raz kolejny spadające gwiazdy?

Daria niczym Amy Winehouse. Magiczne wykonanie w ESKA Live

Rój Orionidów październik 2021 - DATA, GODZINA

Kiedy i o której godzinie obserwować Rój Orionidów, który związany jest z wędrówką komety Halleya? Spadające gwiazdy są aktywne od 2 października do 7 listopada. Ich maksimum przypada jednak na noc ze środy 20 października na czwartek 21 października. Rój Orionidów będzie widoczny gołym okiem, tylko jeśli pozwoli na to pogoda i nie zakłóci jej Pełnia Księżyca Myśliwych, która również wypada 20 października. Spadające gwiazdy będą najlepiej widoczne późnym wieczorem lub nocą.

Najnowsze