Koniunkcja Księżyca z Saturnem i Jowiszem - październik 2021. Kiedy jest i co to znaczy?

2021-10-05 12:41
kosmos, planety
Autor: pixabay.com

Koniunkcja Księżyca z Saturnem i Jowiszem zbliża się wielkimi krokami. Co to za zjawisko? Kiedy jest w październiku 2021 i czy można zobaczyć to gołym okiem? Koniunkcja Księżyca z tymi planetami to nie tylko wyjątkowa chwila, ale także szczęście, które wpływa na ludzi. Szczegóły na ten temat, znajdują się poniżej.

Koniunkcja Księżyca z Saturnem i Jowiszem - październik 2021. Kiedy jest i co to znaczy? O tym powinien dowiedzieć się każdy. Październikowe niebo będzie naprawdę wyjątkowe. W 2021 roku na wszystkich czeka spektakl spadających gwiazd, czyli Drakonidów, Pełnia Księżyca Myśliwych, a także Koniunkcja Księżyca z dwoma planetami. Pierwsza odbędzie się z Saturnem, natomiast druga z Jowiszem. Co to takiego? Czym jest Koniunkcja Księżyca? To oczywiście astronomiczne zjawisko, które pojawia się na niebie dosyć rzadko. Dochodzi do niego wtedy, kiedy ciała niebieskie i obserwator ustawiają się w jednej linii, dlatego nazywane jest Koniunkcją. Co ciekawe, październikowe zjawisko będzie można zobaczyć na niebie gołym okiem lub przez lornetkę, jeżeli pozwoli na to pogoda i nie przesłonią go chmury.

Hity na jesień 2021 - porcja energetycznych kawałków, które poprawią nastrój!

Koniunkcja Księżyca z Saturnem i Jowiszem - październik 2021 [DATA, GODZINA]

Kiedy jest Koniunkcja Księżyca z Saturnem i Jowiszem? Tych dat nie można przegapić! W czwartek 14 października czeka na wszystkich Koniunkcja Księżyca z Saturnem. Zjawisko rozpocznie się rano, około godziny 9:08. W stolicy Polski, czyli Warszawie będzie widoczne od około godziny 18, jednak najwyższy punkt planety osiągną o godzinie 19:41. Koniunkcja Księżyca i Saturna przestanie być widoczna o 22:45. Drugiego dnia, ponieważ w piątek 15 października czeka nas kolejny spektakl. Tym razem będzie to Koniunkcja Księżyca i Jowisza, a zjawisko rozpocznie się dwie minuty po godzinie 12. W stolicy natomiast Koniunkcję będzie można podziwiać już od godziny 18, natomiast najwyższy punkt na niebie planety osiągną o godz. 20:38. Ta wyjątkowa chwila potrwa do północy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze