Solidna bańka ciepła w Polsce 2024. To wtedy znowu zrobi się gorąco!

i

Autor: Marek BAZAK/East News Solidna bańka ciepła w Polsce 2024. To wtedy znowu zrobi się gorąco!

POGODA

Solidna bańka ciepła w Polsce 2024. To wtedy znowu zrobi się gorąco!

2024-04-23 11:15

Solidna bańka ciepła w Polsce 2024 to coś, na co wszyscy czekają. Szczególnie po chłodnych i wietrznych dniach, przez które niektórzy wyciągnęli ciepłe kurtki z szafy. Meteorolodzy z różnych części Europy zapowiadają znaczne ocieplenie, ale również to, że zimniejsze dni odejdą w niepamięć. Kiedy będzie ciepło w Polsce? Jakie temperatury? Poznajcie najnowsze przewidywania już teraz.

Spis treści

  1. Solidna bańka ciepła w Polsce 2024 - kiedy będzie gorąco?

Solidna bańka ciepła w Polsce 2024 - kiedy będzie gorąco? Mnóstwo osób miało nadzieję, że temperatury z pierwszego tygodnia kwietnia utrzymają się w naszym kraju i sprawią, że ominiemy wiosnę i lato potrwa dłużej. Eksperci meteo przecierali oczy ze zdumienia, gdy było ponad 30 stopni Celsjusza. Szybko jednak optymizm opadł, bo powrócił chłód, silne podmuchy wiatru, deszcz, a w niektórych regionach nawet deszcz. To jednak początek złego, a tak naprawdę zapowiedź tego, co wydarzy się w niedalekiej przyszłości. Po 20 kwietnia temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza w dzień i nawet -2 stopni Celsjusza w nocy. Długoterminowa prognoza pogody wiosna 2024 wyraźnie pokazuje jednak, że będzie to ostatnie uderzenie zimna. Z końcem kwietnia będzie robić się coraz cieplej!

Oficjalna piosenka Euro 2024 - kto śpiewa i jak brzmi. Ten hymn zagrzeje piłkarzy!

Niesamowity zachód słońca w Warszawie. Piorunujący widok z Pałacu Kultury

Solidna bańka ciepła w Polsce 2024 - kiedy będzie gorąco?

Pogoda w Polsce poprawi się pod koniec miesiąca. Od 28 kwietnia zrobi się bezchmurnie, bezdeszczowo, a temperatury będą znacznie wyższe. Majówka według najnowszych prognoz ma być pochmurna, ale bezdeszczowa. Pokropić może jedynie w centrum kraju i na północy. Solidna bańka ciepła napłynie do nas 10 maja 2024. Od tego czasu długofalowo w naszym kraju zrobi się ciepło, przyjemnie i letnio, a nie wiosennie.

Meteorolodzy z Europy od 10 do 31 maja spodziewają się, że w naszym regionie zrobi się naprawdę wakacyjnie. Słupek rtęci na tradycyjnych termometrach może pokazać od 23 do 27 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w centrum i na zachodzie kraju. Sporo do życzenia pozostawi temperatura w nocy. Będzie od 11 do 14 stopni powyżej zera.