Śnieg w Polsce 2023 - nie tego chcieliśmy! Śnieżyce i zimowa burza kilka dni z rzędu

2023-03-06 21:42
Śnieg w Polsce 2023. Śnieżyce i zimowa burza kilka dni z rzędu. Nie tego chcieliśmy
Autor: Zofia i Marek Bazak/East News Śnieg w Polsce 2023. Śnieżyce i zimowa burza kilka dni z rzędu. Nie tego chcieliśmy

Jaka będzie pogoda w Polsce 2023? Początek marca rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, czyli od uderzenia mrozu i opadami śniegu w wielu regionach. W kolejnych dniach miało robić się ciepło, ale jak pokazuje długoterminowa prognoza pogody tak się nie stanie. Mróz utrzyma się w naszym kraju, a do tego dojdzie śnieg i silnie wiejący wiatr powodujący śnieżycę. Masa arktycznego powietrza z północy zostanie w Polsce przez kilka dni. Do tego dojdzie zimowa burza, więc nie bądźcie zdziwieni grzmotami.

Spis treści

  1. Śnieg w Polsce 2023. Śnieżyce i zimowa burza
  2. Śnieg w Polsce 2023 - kiedy najwięcej?

Śnieg w Polsce 2023. Śnieżyce i zimowa burza kilka dni z rzędu oznacza, że na podmuchy ciepła musimy jeszcze poczekać. Nie tego chcieliśmy, czyli obrazu zaśnieżonych ulic i śliskich chodników. Szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie przewidywania ekspertów pogodowych i to, jak jeszcze kilka dni temu wyglądały modele pogodowe. Spodziewaliśmy się pierwszego powiewu wiosny po 10 marca. Tymczasem najnowsza prognoza pogody marzec 2023 wyraźnie pokazuje, że będzie odwrotnie. Synoptycy zapowiadają powrót zimy do Polski i niskie temperatury sięgające nawet minus dwóch stopni Celsjusza w dzień. W nocy nastąpi nasilenie siarczystych mrozów i miejscami może być nawet minus dziesięć kresek poniżej zera. Pogoda długoterminowa jest także odpowiedzią na to, jaka będzie wiosna 2023. W najbliższych dniach trzeba spodziewać się śniegu, lodu i mrozu, ale później nadejdą słoneczne dni. 

David Guetta królem radiowych hitów! Te kawałki z siedmiu płyt są nieśmiertelne

Śnieg w Polsce 2023. Śnieżyce i zimowa burza

Śnieg w Polsce 2023 powrócił po tym, gdy robiło się w naszym kraju coraz cieplej. Internauci liczyli, że w okolicach 10 marca poczujemy wiosnę, ale niestety tak się nie stanie. Zachmurzenie i padający śnieg sprawią, że słońce przez kilka dni nie pojawi się na niebie. Znacząco wypłynie to na niskie temperatury. W dniach od 8 do 11 marca temperatura od 3 do 5 stopni Celsjusza w dzień, a do tego silnie wiejący wiatr powodujący śnieżycę. Następnie 11 i 12 marca na niebie dużo słońca i temperatury sięgające od 6 do 10 stopni Celsjusza. Od 13 marca powrót śniegu i mrozu. Taki stan utrzyma się do 22 marca, czyli aż przez dziewięć dni. Spodziewajcie się niskich temperatur, opadów śniegu i w ostatnich dniach zimy deszczu. Wiosna przywita nas deszczowo, ale w kolejnych dniach nastąpi przejaśnienie.

Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich jeszcze nie było!

Sonda
Czy masz już dość śniegu i zimy?

Śnieg w Polsce 2023 - kiedy najwięcej?

Długoterminowa prognoza pogody na marzec 2023 dla całej Europy nie jest optymistyczna. W Niemczech oraz Holandii, a dodatkowo w Czechach i na Słowacji spodziewane są wyładowania oraz obficie padający śnieg utrzymujący się na powierzchni przez kilka dni. Jeśli chodzi o śnieg w Polsce to tego najwięcej będzie na południu i zachodzie naszego kraju. Oczywiście ze względu na położenie śniegu sporo spadnie w górach. Na północy i w centrum natomiast silne mrozy, ale mniej śniegu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze