TOP 20 MŁODZIEŻOWYCH SŁÓW

Slay, rizz, zgerypała, bambik, rel - co to znaczy? Młodzieżowe Słowo Roku 2023 z zaskoczeniami

2023-11-15 12:29

Wyniki Młodzieżowe Słowo Roku 2023 zostały ujawnione. W ciągu blisko jednego miesiąca internauci zgłaszali swoje propozycje wyrażeń lub nieobraźliwych określeń, a te najpopularniejsze i najczęściej zgłaszane dostały się do finałowej dwudziestki. Co oznacza rizz i rel? Skąd się wzięło? Jakie jest tłumaczenie słowa zgerypała? Jakie słowo zdetronizuje essę i zwycięży w tegorocznej edycji plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku? Wyjaśniamy znaczenie młodzieżowych słów, które znalazły się w wielkim finale!

Spis treści

  1. Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - WYNIKI

Slay, rizz, zgerypała - co to znaczy? Jaki wyjaśnić znaczenie słowa bambik, a co oznacza rel? Młodzieżowe Słowo Roku 2023 lada chwila zostanie wybrane i jest to ekscytujący moment. Tak naprawdę konkurs wszedł już na stałe do kalendarza ogólnopolskich plebiscytów i od ośmiu lat wywiera widoczny wpływ na współczesną polszczyznę. Organizatorzy w połowie listopada ogłosili finałową dwudziestkę i w gronie pretendentów do zwycięstwa nie brakuje zaskoczeń, ale i określeń mogących spowodować konsternację. Niektóre wyrażenia nie są oczywiste, ale faktycznie młodzi ich używają w codziennej rozmowie. Wśród zgłaszanych pojawiły się te, które okrzepły już w języku młodzieży, a co więcej zostały wzbogacone o nowe konteksty znaczeniowe. 

Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - GŁOSOWANIE. Jak, gdzie i do kiedy zgłosić słowo? [ZASADY]

Ja Się Pytam Quiz - Pieniądze

Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - WYNIKI

Pierwsze wyniki Młodzieżowe Słowo Roku 2023 są już znane. Jednocześnie, w momencie ogłoszenia, wystartował drugi etap plebiscytu, który potrwa do 30 listopada. Internauci mają za zadanie zagłosować na jedną z dwudziestu finałowych propozycji, która ostatecznie stanie się Młodzieżowym Słowem Roku 2023. Jednocześnie dowiemy się, jakie słowo zdetronizuje "essę". A w poprzednich latach królowały takie wyrażenia, jak: crush/krasz (2021), Alternatywka (2019), Dzban (2018), Iks de / XD (2017), sztos (2016). Organizatorem jest Wydawnictwo Naukowe PWN. a patronem naukowym Uniwersytet Warszawski. Nad przebiegiem konkursu czuwa grono uznanych ekspertów, a prace Jury wspiera aktywnie nastoletnia młodzież z Obserwatorium Języka i Kultury Młodzieży.

Co oznacza Slay, rizz, zgerypała, bambik, relZnaczenia słów, które znalazły się w finałowym TOP20 znajdziecie w galerii poniżej.