Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - GŁOSOWANIE. Jak, gdzie i do kiedy zgłosić słowo? [ZASADY]

i

Autor: SJP PWN Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - GŁOSOWANIE. Jak, gdzie i do kiedy zgłosić słowo? [ZASADY]

PLEBISCYT

Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - GŁOSOWANIE. Jak, gdzie i do kiedy zgłosić słowo? [ZASADY]

2023-10-11 13:12

Jakie słowo zdetronizuje "essę" i zwycięży w tegorocznej edycji plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku? Czy wśród zgłaszanych wyrażeń pojawią się te, które okrzepły już w języku młodzieży, ale zostały wzbogacone o nowe konteksty znaczeniowe, czy też pojawią się całkowicie nowe? Niezależnie od ostatecznego wyniku zapraszamy Państwa do językowej zabawy, traktowanej jednak na tyle serio, by tegoroczny młodzieżowy „zwycięzca” był godny zeszłorocznej "essy"! Nad przebiegiem konkursu czuwa grono uznanych ekspertów, a prace Jury wspiera aktywnie nastoletnia młodzież z Obserwatorium Języka i Kultury Młodzieży.  Organizatorem plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN, a patronem naukowym Uniwersytet Warszawski.

Spis treści

  1. Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - głosowanie

Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - głosowanie ruszyło i dzięki niemu poznamy najpopularniejsze słowa, wyrażenia i określenia używane przez młodych ludzi. Plebiscyt jest doskonałą okazją do zabawy dla wszystkich użytkowników języka polskiego. Pozwala z bliska przyjrzeć się współczesnej młodej polszczyźnie, obserwować zmiany, jakie w niej zachodzą, oraz stać się przyczynkiem do ciekawych dyskusji, nie tylko wśród językoznawców. Młodzieżowym Słowem Roku 2022 została "essa", a Nagrodę Jury otrzymała "odklejka". Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już w grudniu.

Kultowe teksty z PRL. Quiz pokaże, czy pamiętasz wszystkie i jesteś geniuszem!

ROXIE WĘGIEL W BIELIŹNIE! (POLICJA W DOMU BRITNEY SPEARS, KWIATKOWSKI I BEDOES)| Maks ON AIR odc 2

Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - głosowanie

Plebiscyt odbywa się w dwuetapowej formule - od 11 października do 8 listopada br. będzie można zgłaszać propozycje słów konkursowych wraz z wyjaśnieniem ich znaczenia i przykładami użycia. Spośród słów zgłaszanych najczęściej, Jury wyłoni finałową dwudziestkę, konsultując swoją decyzję z młodzieżowym zespołem doradczym. W drugim etapie plebiscytu, tj. od dnia 15 do 30 listopada internauci zdecydują w kolejnym głosowaniu, które z dwudziestu finałowych słów zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2023. Dodatkowo zostanie przyznana Nagroda Jury za najciekawsze zgłoszone słowo wraz z jego definicją. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi na początku grudnia 2023.

Zachęcamy do dołączenia do zabawy, zapoznania się z regulaminem konkursu i przesyłania zgłoszeń za pośrednictwem formularza na stronie sjp.pwn.pl. A potem do głosowania na swojego faworyta i śledzenia przebiegu plebiscytu!